ALE

Floora-mekko, koralli

Tuotenumero: 7412274

64,50 € 129,00 € Alin 30 päivän hinta: 90,30 €

Saatavuus
Varastossa

Valitse koko

Malli:

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Hihaton Floora-mekko on valmistettu seersucker-puuvillasekoitekankaasta. Polvipituinen A-linjainen malli. Pyöreä pääntie. Niskassa halkiot ja nappi. Huomaamattomat sivusaumataskut.

Tämä mekko täyttää kansainvälisen Öko-Tex-standardi 100:n ehdot. Värjäyksessä käytetään standardin mukaisia myrkyttömiä värejä.

Valmistettu Suomessa ja Virossa; suunnittelu, kaavoitus ja leikkaus Kajaanissa, ompelu Virossa. Seersucker-puuvillasekoitekangas on valmistettu Turkissa.

Valmistettu Suomessa & Virossa
Kangas valmistettu Turkissa

Koostumus ja hoito-ohjeet

  • 99 % puuvillaa, 1 % elastaania
  • pesu nurinpäin
  • saattaa kutistua 3-5 %
  • materiaalin paino 147 g / m^2

Tuotteen mittataulukko

7412XSSMLXLXXL
Rinnanympärys9096102110116120
Vyötärönympärys108114120126134140
Lantionympärys124130138144148156
Helmanympärys174180186194204216
Etupituus110113116118120122
Olka444444,5

Myymälät

Saatavuus
Varastossa

Tuote- ja kokovalikoima vaihtelee myymälöittäin. Voit tiedustella tuotteen saatavuutta puhelimitse tai sähköpostilla. Kajaanin tehtaanmyymälässä on saatavilla koko valikoima.

R-Collection Helsinki, Fredrikinkatu 34
040 483 5311 / freda@r-collection.com

R-Collection Tapiola, Kauppakeskus Ainoa, Espoo
040 194 4872 / tapiola@r-collection.com

Tämän tuotteen ostaneet ostivat myös…

Senni-collegepaita, sammalSenni-collegepaita, sammalSenni-collegepaita, sammal
Luomupuuvillaa
Valmistettu Suomessa & Virossa
Kangas valmistettu Turkissa

Senni-collegepaita, sammal

Varastossa
79,00 €

Malli:

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Laura-T-paita, sammalLaura-T-paita, sammalLaura-T-paita, sammalLaura-T-paita, sammal
Luomupuuvillaa
Valmistettu Suomessa & Virossa
Kangas valmistettu Turkissa

Laura-T-paita, sammal

Vaihtelee mallin mukaan
49,00 €

Malli:

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Lily-puolipellavashortsit, mustaLily-puolipellavashortsit, mustaLily-puolipellavashortsit, musta
Valmistettu Suomessa & Virossa
Kangas valmistettu Turkissa

Lily-puolipellavashortsit, musta

Vaihtelee mallin mukaan
ALE
34,50 €

Malli:

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Collegehuppari, kaprisCollegehuppari, kapris
Luomupuuvillaa
Valmistettu Suomessa & Virossa

Collegehuppari, kapris

Varastossa
-50%
57,50 € 115,00 €

Malli:

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Meea-housut, koivuMeea-housut, koivuMeea-housut, koivu
Luomupuuvillaa
Valmistettu Suomessa & Virossa
Kangas valmistettu Turkissa

Meea-housut, koivu

Vaihtelee mallin mukaan
ALE
64,50 €

Malli:

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Elisa-kietaisumekko, pastellinkeltainenElisa-kietaisumekko, pastellinkeltainen
Valmistettu Suomessa & Virossa
Kangas valmistettu Turkissa

Elisa-kietaisumekko, pastellinkeltainen

Vaihtelee mallin mukaan
ALE
69,50 €
1 väri

Malli:

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Olivia-pusero, mandariiniOlivia-pusero, mandariini
Valmistettu Suomessa & Virossa
Kangas valmistettu Turkissa

Olivia-pusero, mandariini

Varastossa
-50%
54,50 € 109,00 €

Malli:

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Vuokko-puolipellavamekko, tangeriiniVuokko-puolipellavamekko, tangeriini
Valmistettu Suomessa & Virossa
Kangas valmistettu Turkissa

Vuokko-puolipellavamekko, tangeriini

Varastossa
ALE
84,50 €
1 väri

Malli:

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Aili-pusero, valkoinenAili-pusero, valkoinen
Valmistettu Suomessa & Virossa
Kangas valmistettu Turkissa

Aili-pusero, valkoinen

Vaihtelee mallin mukaan
ALE
54,50 €

Malli:

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Naisten lyhyt T-paita, keskisininenNaisten lyhyt T-paita, keskisininen
Luomupuuvillaa
Valmistettu Suomessa & Virossa

Naisten lyhyt T-paita, keskisininen

Varastossa
-50%
22,50 € 45,00 €

Malli:

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Selma-puolipellavamekko, tangeriiniSelma-puolipellavamekko, tangeriiniSelma-puolipellavamekko, tangeriini
Valmistettu Suomessa & Virossa
Kangas valmistettu Turkissa

Selma-puolipellavamekko, tangeriini

Varastossa
ALE
79,50 €

Malli:

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Maija-Tencel-paita, deniminsininen
Valmistettu Suomessa & Virossa
Kangas valmistettu Turkissa

Maija-Tencel-paita, deniminsininen

Varastossa
ALE
54,50 €
1 väri

Malli:

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Tuotehaku

Ostoskorisi on tyhjä

Oma tili

Ostoskoriin käytetyt lahjakortit

Suodata tuotteita