SAMPLE SALE I 26.–27.4.2024 I Fredrikinkatu 34, Helsinki

Floora-mekko, koralli

Tuotenumero: 7412274

129,00 €

Saatavuus
Varastossa

Valitse koko

Malli:

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Hihaton Floora-mekko on valmistettu seersucker-puuvillasekoitekankaasta. Polvipituinen A-linjainen malli. Pyöreä pääntie. Niskassa halkiot ja nappi. Huomaamattomat sivusaumataskut.

Tämä mekko täyttää kansainvälisen Öko-Tex-standardi 100:n ehdot. Värjäyksessä käytetään standardin mukaisia myrkyttömiä värejä.

Valmistettu Suomessa ja Virossa; suunnittelu, kaavoitus ja leikkaus Kajaanissa, ompelu Virossa. Seersucker-puuvillasekoitekangas on valmistettu Turkissa.

Koostumus ja hoito-ohjeet

  • 99 % puuvillaa, 1 % elastaania
  • pesu nurinpäin
  • saattaa kutistua 3-5 %
  • materiaalin paino 147 g / m^2

Tuotteen mittataulukko

7412XSSMLXLXXL
Rinnanympärys9096102110116120
Vyötärönympärys108114120126134140
Lantionympärys124130138144148156
Helmanympärys174180186194204216
Etupituus110113116118120122
Olka444444,5

Myymälät

Saatavuus
Varastossa

Tuote- ja kokovalikoima vaihtelee myymälöittäin. Voit tiedustella tuotteen saatavuutta puhelimitse tai sähköpostilla. Kajaanin tehtaanmyymälässä on saatavilla koko valikoima.

R-Collection Helsinki, Fredrikinkatu 34
040 483 5311 / freda@r-collection.com

R-Collection Tapiola, Kauppakeskus Ainoa, Espoo
040 194 4872 / tapiola@r-collection.com

Tämän tuotteen ostaneet ostivat myös…

Senni-collegepaita, sammalSenni-collegepaita, sammalSenni-collegepaita, sammal
Luomupuuvillaa
Valmistettu Suomessa & Virossa

Senni-collegepaita, sammal

Varastossa
79,00 €

Malli:

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Laura-T-paita, sammalLaura-T-paita, sammalLaura-T-paita, sammalLaura-T-paita, sammal
Luomupuuvillaa
Valmistettu Suomessa & Virossa

Laura-T-paita, sammal

Vaihtelee mallin mukaan
49,00 €

Malli:

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Lily-puolipellavashortsit, mustaLily-puolipellavashortsit, mustaLily-puolipellavashortsit, musta
Valmistettu Suomessa & Virossa

Lily-puolipellavashortsit, musta

Varastossa
69,00 €

Malli:

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Collegehuppari, kaprisCollegehuppari, kapris
Luomupuuvillaa
Valmistettu Suomessa & Virossa

Collegehuppari, kapris

Varastossa
115,00 €

Malli:

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Tuotehaku

Suosituimmat haut

Ostoskorisi on tyhjä

Oma tili

Ostoskoriin käytetyt lahjakortit

Suodata tuotteita