ALE

Floora-mekko, musta

Tuotenumero: 7412165

64,50 € 129,00 € Alin 30 päivän hinta: 90,30 €

Saatavuus
Varastossa

Valitse koko

Malli:

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Hihaton Floora-mekko on valmistettu seersucker-puuvillasekoitekankaasta. Polvipituinen A-linjainen malli. Pyöreä pääntie. Niskassa halkiot ja nappi. Huomaamattomat sivusaumataskut.

Tämä mekko täyttää kansainvälisen Öko-Tex-standardi 100:n ehdot. Värjäyksessä käytetään standardin mukaisia myrkyttömiä värejä.

Valmistettu Suomessa ja Virossa; suunnittelu, kaavoitus ja leikkaus Kajaanissa, ompelu Virossa. Seersucker-puuvillasekoitekangas on valmistettu Turkissa.

Valmistettu Suomessa & Virossa
Kangas valmistettu Turkissa

Koostumus ja hoito-ohjeet

  • 99 % puuvillaa, 1 % elastaania
  • pesu nurinpäin
  • saattaa kutistua 3-5 %
  • materiaalin paino 147 g / m^2

Tuotteen mittataulukko

7412XSSMLXLXXL
Rinnanympärys9096102110116120
Vyötärönympärys108114120126134140
Lantionympärys124130138144148156
Helmanympärys174180186194204216
Etupituus110113116118120122
Olka444444,5

Myymälät

Saatavuus
Varastossa

Tuote- ja kokovalikoima vaihtelee myymälöittäin. Voit tiedustella tuotteen saatavuutta puhelimitse tai sähköpostilla. Kajaanin tehtaanmyymälässä on saatavilla koko valikoima.

R-Collection Helsinki, Fredrikinkatu 34
040 483 5311 / freda@r-collection.com

R-Collection Tapiola, Kauppakeskus Ainoa, Espoo
040 194 4872 / tapiola@r-collection.com

Tämän tuotteen ostaneet ostivat myös…

Anniina-takki, koivuAnniina-takki, koivuAnniina-takki, koivuAnniina-takki, koivu
Luomupuuvillaa
Valmistettu Suomessa & Virossa
Vettä- ja likaahylkivä käsittely
Kangas valmistettu Turkissa

Anniina-takki, koivu

Vaihtelee mallin mukaan
-50%
64,50 € 129,00 €

Malli:

Varastossa

Pitkä anorakki, kaprisPitkä anorakki, kaprisPitkä anorakki, kaprisPitkä anorakki, kapris
Luomupuuvillaa
Valmistettu Suomessa & Virossa
Vettä- ja likaahylkivä käsittely
Kangas valmistettu Turkissa

Pitkä anorakki, kapris

Varastossa
-50%
99,50 € 199,00 €

Malli:

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Adele-haalarit, mustaAdele-haalarit, mustaAdele-haalarit, musta
Valmistettu Suomessa & Virossa
Kangas valmistettu Turkissa

Adele-haalarit, musta

Varastossa
ALE
84,50 €
1 väri

Malli:

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Lola-paita, syreeniLola-paita, syreeniLola-paita, syreeniLola-paita, syreeni
Valmistettu Suomessa & Virossa
Kangas valmistettu Turkissa

Lola-paita, syreeni

Vaihtelee mallin mukaan
-50%
49,50 € 99,00 €
1 väri

Malli:

Varastossa

Varastossa

Essi-silkki-T-paita, mustaEssi-silkki-T-paita, mustaEssi-silkki-T-paita, musta
Valmistettu Turkissa
Kangas valmistettu Turkissa

Essi-silkki-T-paita, musta

Vaihtelee mallin mukaan
129,00 €

Malli:

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Pitkä anorakki, tangeriiniPitkä anorakki, tangeriiniPitkä anorakki, tangeriini
Luomupuuvillaa
Valmistettu Suomessa & Virossa
Vettä- ja likaahylkivä käsittely
Kangas valmistettu Turkissa

Pitkä anorakki, tangeriini

Varastossa
ALE
99,50 €

Malli:

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Merinoneulepaita, mustaMerinoneulepaita, mustaMerinoneulepaita, mustaMerinoneulepaita, musta
Mulesing free
Valmistettu Euroopassa

Merinoneulepaita, musta

Vaihtelee mallin mukaan
-50%
59,50 € 119,00 €
1 väri

Malli:

Varastossa

Naisten lyhyt T-paita, mustaNaisten lyhyt T-paita, mustaNaisten lyhyt T-paita, musta
Luomupuuvillaa
Valmistettu Suomessa & Virossa

Naisten lyhyt T-paita, musta

Vaihtelee mallin mukaan
45,00 €

Malli:

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Isabel-mekko, musta
Valmistettu Suomessa & Virossa
Kangas valmistettu Turkissa

Isabel-mekko, musta

Vaihtelee mallin mukaan
ALE
69,50 €

Malli:

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Aili-mekko, mustaAili-mekko, mustaAili-mekko, mustaAili-mekko, musta
Valmistettu Suomessa & Virossa
Kangas valmistettu Turkissa

Aili-mekko, musta

Vaihtelee mallin mukaan
ALE
67,50 €

Malli:

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Bettina-mekko, mustaBettina-mekko, mustaBettina-mekko, mustaBettina-mekko, musta
Valmistettu Suomessa & Virossa
Kangas valmistettu Turkissa

Bettina-mekko, musta

Varastossa
129,00 €
1 väri

Malli:

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Tuotehaku

Ostoskorisi on tyhjä

Oma tili

Ostoskoriin käytetyt lahjakortit

Suodata tuotteita