SAMPLE SALE I 26.–27.4.2024 I Fredrikinkatu 34, Helsinki

Aalto-haalarit, kastanja

Tuotenumero: 3245677

169,00 €

Saatavuus
Vaihtelee mallin mukaan

Valitse koko

Malli:

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Aalto-lappuhaalarit on valmistettu tukevasta ja joustavasta puuvillasekoitetvillistä. Unisex-mitoitus. Säädettävät olkaimet ja napitus sivuissa. Sivu- ja takataskut sekä rintatasku. Suorat lahkeet. Brodeerattu R-logo takana.

Lappuhaalarit täyttävät kansainvälisen Öko-Tex-standardi 100:n ehdot. Värjäyksessä käytetään standardin mukaisia myrkyttömiä värejä.

Tuote on valmistettu Suomessa ja Virossa; suunnittelu, kaavoitus, leikkaus ja brodeeraus Kajaanissa, ompelu Virossa. Kangas on valmistettu Turkissa.

Luomupuuvillaa
Valmistettu Suomessa & Virossa

Koostumus ja hoito-ohjeet

  • 98 % luomupuuvillaa, 2 % elastaania
  • pesu ja silitys nurinpäin

Tuotteen mittataulukko

3245XSSMLXLXXL
Vyötärönympärys9498102108114120
Lantionympärys104106110118126132
Etupituus130134137140142145
Etupaneelin korkeus323334353637
Lahkeen sisäpituus717274757576
Lahkeen sivupituus98101101103105108
Lahkeensuun leveys23242525,52626

Myymälät

Saatavuus
Vaihtelee mallin mukaan

Tuote- ja kokovalikoima vaihtelee myymälöittäin. Voit tiedustella tuotteen saatavuutta puhelimitse tai sähköpostilla. Kajaanin tehtaanmyymälässä on saatavilla koko valikoima.

R-Collection Helsinki, Fredrikinkatu 34
040 483 5311 / freda@r-collection.com

R-Collection Tapiola, Kauppakeskus Ainoa, Espoo
040 194 4872 / tapiola@r-collection.com

Tämän tuotteen ostaneet ostivat myös…

Laura-T-paita, hortensiaLaura-T-paita, hortensiaLaura-T-paita, hortensiaLaura-T-paita, hortensia
Luomupuuvillaa
Valmistettu Suomessa & Virossa

Laura-T-paita, hortensia

Vaihtelee mallin mukaan
-30%
34,30 € 49,00 €

Malli:

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Sari-puolipellavahame, mustaSari-puolipellavahame, mustaSari-puolipellavahame, musta
Valmistettu Suomessa & Virossa

Sari-puolipellavahame, musta

Varastossa
129,00 €

Malli:

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Sari-puolipellavahame, kastanjaSari-puolipellavahame, kastanja
Valmistettu Suomessa & Virossa

Sari-puolipellavahame, kastanja

Varastossa
129,00 €

Malli:

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Naisten lyhyt T-paita, valkoinen / KaunokainenNaisten lyhyt T-paita, valkoinen / Kaunokainen
Luomupuuvillaa
Valmistettu Suomessa & Virossa

Naisten lyhyt T-paita, valkoinen / Kaunokainen

Vaihtelee mallin mukaan
49,00 €

Malli:

Varastossa

Selma-puolipellavamekko, kastanjaSelma-puolipellavamekko, kastanjaSelma-puolipellavamekko, kastanja

Selma-puolipellavamekko, kastanja

Vaihtelee mallin mukaan
159,00 €

Malli:

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Viena-Tencel-mekko, deniminsininenViena-Tencel-mekko, deniminsininenViena-Tencel-mekko, deniminsininenViena-Tencel-mekko, deniminsininenViena-Tencel-mekko, deniminsininenViena-Tencel-mekko, deniminsininen

Viena-Tencel-mekko, deniminsininen

Varastossa
159,00 €
1 väri

Malli:

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Naisten lyhyt T-paita, keskisininenNaisten lyhyt T-paita, keskisininen
Luomupuuvillaa
Valmistettu Suomessa & Virossa

Naisten lyhyt T-paita, keskisininen

Varastossa
45,00 €

Malli:

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Kira-Tencel-pusero, deniminsininen
Valmistettu Suomessa & Virossa

Kira-Tencel-pusero, deniminsininen

Varastossa
125,00 €
1 väri

Malli:

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Tuotehaku

Suosituimmat haut

Ostoskorisi on tyhjä

Oma tili

Ostoskoriin käytetyt lahjakortit

Suodata tuotteita