Aalto-haalarit, musta

Tuotenumero: 3245165

169,00 €

Saatavuus
Vaihtelee mallin mukaan

Valitse koko

Malli:

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Aalto-lappuhaalarit on valmistettu tukevasta ja joustavasta puuvillasekoitetvillistä. Unisex-mitoitus. Säädettävät olkaimet ja napitus sivuissa. Sivu- ja takataskut sekä rintatasku. Suorat lahkeet. Brodeerattu R-logo takana.

Lappuhaalarit täyttävät kansainvälisen Öko-Tex-standardi 100:n ehdot. Värjäyksessä käytetään standardin mukaisia myrkyttömiä värejä.

Tuote on valmistettu Suomessa ja Virossa; suunnittelu, kaavoitus, leikkaus ja brodeeraus Kajaanissa, ompelu Virossa. Kangas on valmistettu Turkissa.

Luomupuuvillaa
Valmistettu Suomessa & Virossa
Kangas valmistettu Turkissa

Koostumus ja hoito-ohjeet

  • 98 % luomupuuvillaa, 2 % elastaania
  • pesu ja silitys nurinpäin

Tuotteen mittataulukko

3245XSSMLXLXXL
Vyötärönympärys9498102108114120
Lantionympärys104106110118126132
Etupituus130134137140142145
Etupaneelin korkeus323334353637
Lahkeen sisäpituus717274757576
Lahkeen sivupituus98101101103105108
Lahkeensuun leveys23242525,52626

Myymälät

Saatavuus
Vaihtelee mallin mukaan

Tuote- ja kokovalikoima vaihtelee myymälöittäin. Voit tiedustella tuotteen saatavuutta puhelimitse tai sähköpostilla. Kajaanin tehtaanmyymälässä on saatavilla koko valikoima.

R-Collection Helsinki, Fredrikinkatu 34
040 483 5311 / freda@r-collection.com

R-Collection Tapiola, Kauppakeskus Ainoa, Espoo
040 194 4872 / tapiola@r-collection.com

Tämän tuotteen ostaneet ostivat myös…

Pitkä anorakki, musteensininenPitkä anorakki, musteensininenPitkä anorakki, musteensininenPitkä anorakki, musteensininenPitkä anorakki, musteensininenPitkä anorakki, musteensininenPitkä anorakki, musteensininen
Luomupuuvillaa
Valmistettu Suomessa & Virossa
Vettä- ja likaahylkivä käsittely
Kangas valmistettu Turkissa

Pitkä anorakki, musteensininen

Varastossa
199,00 €

Malli:

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Varastossa

R-Collection 5-panel, mustaR-Collection 5-panel, mustaR-Collection 5-panel, mustaR-Collection 5-panel, mustaR-Collection 5-panel, mustaR-Collection 5-panel, musta
Valmistettu Suomessa & Virossa

R-Collection 5-panel, musta

Varastossa
42,00 €
1 väri

Malli:

Varastossa

Paula-housut, mustaPaula-housut, mustaPaula-housut, mustaPaula-housut, mustaPaula-housut, mustaPaula-housut, mustaPaula-housut, mustaPaula-housut, musta
Valmistettu Suomessa & Virossa
Kangas valmistettu Euroopassa

Paula-housut, musta

Varastossa
139,00 €
1 väri

Malli:

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Pitkä anorakki, keskisininenPitkä anorakki, keskisininenPitkä anorakki, keskisininen
Luomupuuvillaa
Valmistettu Suomessa & Virossa
Vettä- ja likaahylkivä käsittely
Kangas valmistettu Turkissa

Pitkä anorakki, keskisininen

Varastossa
ALE
99,50 €

Malli:

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Anorakki, kastanjaAnorakki, kastanjaAnorakki, kastanjaAnorakki, kastanja
Luomupuuvillaa
Valmistettu Suomessa & Virossa
Vettä- ja likaahylkivä käsittely
Kangas valmistettu Turkissa

Anorakki, kastanja

Vaihtelee mallin mukaan
ALE
84,50 €

Malli:

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Anorakkishortsit, koralliAnorakkishortsit, koralliAnorakkishortsit, koralliAnorakkishortsit, koralliAnorakkishortsit, koralli
Luomupuuvillaa
Valmistettu Suomessa & Virossa
Vettä- ja likaahylkivä käsittely
Kangas valmistettu Turkissa

Anorakkishortsit, koralli

Varastossa
ALE
44,50 €

Malli:

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Tuotehaku

Ostoskorisi on tyhjä

Oma tili

Ostoskoriin käytetyt lahjakortit

Suodata tuotteita