SAMPLE SALE I 26.–27.4.2024 I Fredrikinkatu 34, Helsinki

Moona-takki, sammal

Tuotenumero: 2055556

199,00 €

Saatavuus
Varastossa

Valitse koko

Malli:

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Rento vuorillinen Utility-takki. Valmistettu varaston ylijäämäkankaasta, materiaali puuvillasekoitetta. Piilonappilista. Kaulukset, leveä vyö ja hihoissa nappikiinnitys. Laskettu olkasauma ja väljä malli. Neljä läpällistä paikkataskua edessä. Niskassa brodeerattu R-logo.

Valmistettu Suomessa ja Virossa; suunnittelu, kaavoitus, leikkaus ja brodeeraus Kajaanissa, ompelu Virossa. Puuvillasekoitetvilli on varaston ylijäämämateriaalia.

Ylijäämäkangasta

Koostumus ja hoito-ohjeet

  • 98 % puuvillaa, 2 % elastaania
  • vuori 100 % kierrätettyä polyesteriä
  • saattaa kutistua 3-5 %
  • takin pesu nurinpäin

Tuotteen mittataulukko

2055XSSMLXLXXL
Rinnanympärys110116122126132140
Vyötärönympärys110116122126132140
Lantionympärys112118124130136142
Etupituus687071737677
Hiha707374767779
Hihan leveys kainalosta222324252627
Olka - vyön yläosa353638394040

Myymälät

Saatavuus
Varastossa

Tuote- ja kokovalikoima vaihtelee myymälöittäin. Voit tiedustella tuotteen saatavuutta puhelimitse tai sähköpostilla. Kajaanin tehtaanmyymälässä on saatavilla koko valikoima.

R-Collection Helsinki, Fredrikinkatu 34
040 483 5311 / freda@r-collection.com

R-Collection Tapiola, Kauppakeskus Ainoa, Espoo
040 194 4872 / tapiola@r-collection.com

Tämän tuotteen ostaneet ostivat myös…

Elisa-kietaisumekko, koralliElisa-kietaisumekko, koralliElisa-kietaisumekko, koralli

Elisa-kietaisumekko, koralli

Varastossa
155,00 €

Malli:

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Varastossa

6-panel-kesälippis, terrakotta
Ylijäämäkangasta

6-panel-kesälippis, terrakotta

Varastossa
42,00 €

Malli:

Varastossa

Maiju-collegepaita, terrakottaMaiju-collegepaita, terrakotta
Luomupuuvillaa
Valmistettu Suomessa & Virossa

Maiju-collegepaita, terrakotta

Vaihtelee mallin mukaan
-30%
76,30 € 109,00 €

Malli:

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Varastossa

6-panel-kesälippis, oliivinvihreä6-panel-kesälippis, oliivinvihreä6-panel-kesälippis, oliivinvihreä6-panel-kesälippis, oliivinvihreä6-panel-kesälippis, oliivinvihreä

6-panel-kesälippis, oliivinvihreä

Varastossa
39,00 €

Malli:

Varastossa

Tuotehaku

Suosituimmat haut

Ostoskorisi on tyhjä

Oma tili

Ostoskoriin käytetyt lahjakortit

Suodata tuotteita