ALE

Moona-takki, musta

Tuotenumero: 2055165

99,50 € 199,00 € Alin 30 päivän hinta: 139,30 €

Saatavuus
Varastossa

Valitse koko

Malli:

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Rento vuorillinen Utility-takki. Valmistettu varaston ylijäämäkankaasta, materiaali puuvillasekoitetta. Piilonappilista. Kaulukset, leveä vyö ja hihoissa nappikiinnitys. Laskettu olkasauma ja väljä malli. Neljä läpällistä paikkataskua edessä. Niskassa brodeerattu R-logo.

Valmistettu Suomessa ja Virossa; suunnittelu, kaavoitus, leikkaus ja brodeeraus Kajaanissa, ompelu Virossa. Puuvillasekoitetvilli on varaston ylijäämämateriaalia ja se on peräisin Turkista.

Ylijäämäkangasta
Valmistettu Suomessa & Virossa
Kangas valmistettu Turkissa

Koostumus ja hoito-ohjeet

  • 98 % puuvillaa, 2 % elastaania
  • vuori 100 % kierrätettyä polyesteriä
  • saattaa kutistua 3-5 %
  • takin pesu nurinpäin

Tuotteen mittataulukko

2055XSSMLXLXXL
Rinnanympärys110116122126132140
Vyötärönympärys110116122126132140
Lantionympärys112118124130136142
Etupituus687071737677
Hiha707374767779
Hihan leveys kainalosta222324252627
Olka - vyön yläosa353638394040

Myymälät

Saatavuus
Varastossa

Tuote- ja kokovalikoima vaihtelee myymälöittäin. Voit tiedustella tuotteen saatavuutta puhelimitse tai sähköpostilla. Kajaanin tehtaanmyymälässä on saatavilla koko valikoima.

R-Collection Helsinki, Fredrikinkatu 34
040 483 5311 / freda@r-collection.com

R-Collection Tapiola, Kauppakeskus Ainoa, Espoo
040 194 4872 / tapiola@r-collection.com

Tämän tuotteen ostaneet ostivat myös…

Boxy Hoodie, kaakaoBoxy Hoodie, kaakaoBoxy Hoodie, kaakaoBoxy Hoodie, kaakao
Luomupuuvillaa
Valmistettu Suomessa & Virossa

Boxy Hoodie, kaakao

Varastossa
-50%
52,50 € 105,00 €

Malli:

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Eila-pellava-T-paita, kaakao
Valmistettu Suomessa & Virossa
Kangas valmistettu Turkissa

Eila-pellava-T-paita, kaakao

Vaihtelee mallin mukaan
-50%
49,50 € 99,00 €
1 väri

Malli:

Varastossa

Varastossa

Henna-T-paitamekko, mustaHenna-T-paitamekko, mustaHenna-T-paitamekko, musta
Luomupuuvillaa
Valmistettu Suomessa & Virossa
Kangas valmistettu Turkissa

Henna-T-paitamekko, musta

Varastossa
69,00 €

Malli:

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Edit-vakosamettihousut, kaprisEdit-vakosamettihousut, kapris
Valmistettu Suomessa & Virossa
Kangas valmistettu Euroopassa

Edit-vakosamettihousut, kapris

Vaihtelee mallin mukaan
-50%
69,50 € 139,00 €
1 väri

Malli:

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Ana-tikkitakki, sininen Kukkaketo-printtiAna-tikkitakki, sininen Kukkaketo-printtiAna-tikkitakki, sininen Kukkaketo-printtiAna-tikkitakki, sininen Kukkaketo-printti
Valmistettu Suomessa & Virossa
Kangas valmistettu Euroopassa

Ana-tikkitakki, sininen Kukkaketo-printti

Vaihtelee mallin mukaan
ALE
79,50 €
1 väri

Malli:

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Louna-printtimekko, tangeriini Kukkaketo-printtiLouna-printtimekko, tangeriini Kukkaketo-printtiLouna-printtimekko, tangeriini Kukkaketo-printtiLouna-printtimekko, tangeriini Kukkaketo-printti
Luomupuuvillaa
Valmistettu Suomessa & Virossa
Kangas valmistettu Euroopassa

Louna-printtimekko, tangeriini Kukkaketo-printti

Vaihtelee mallin mukaan
ALE
72,50 €
1 väri

Malli:

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Linda-printtimekko, tangeriini Kukkaketo-printtiLinda-printtimekko, tangeriini Kukkaketo-printtiLinda-printtimekko, tangeriini Kukkaketo-printti
Luomupuuvillaa
Valmistettu Suomessa & Virossa
Kangas valmistettu Euroopassa

Linda-printtimekko, tangeriini Kukkaketo-printti

Varastossa
ALE
79,50 €

Malli:

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Ingrid-mekko, mustaIngrid-mekko, musta
Valmistettu Suomessa & Virossa
Kangas valmistettu Turkissa

Ingrid-mekko, musta

Vaihtelee mallin mukaan
-50%
72,50 € 145,00 €

Malli:

Varastossa

Varastossa

Tuotehaku

Ostoskorisi on tyhjä

Oma tili

Ostoskoriin käytetyt lahjakortit

Suodata tuotteita