Viola-Tencel-paitamekko, deniminsininen

Tuotenumero: 7487371

159,00 €

Saatavuus
Varastossa

Valitse koko

Malli:

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Monikäyttöinen Viola-paitamekko, laskeutuvaa Tencel-kangasta. Polvipituinen. Paitapuserokaulus. Napitus edessä alas asti ja pitkät hihat, joissa on nappikiinnitys hihansuissa. Rintamuotolaskokset. Huomaamattomat sivutaskut. Halkiot sivuilla helmassa. Mekkoon kuuluu samasta materiaalista valmistettu vyö. Paitamekkoa voi käyttää vyön kanssa tai ilman.

Tämä mekko täyttää kansainvälisen Öko-Tex-standardi 100:n ehdot. Värjäyksessä käytetään standardin mukaisia myrkyttömiä värejä. Tuote voi päästää väriä käytössä. Pestävä samanväristen kanssa.

Valmistettu Suomessa ja Virossa; suunnittelu, kaavoitus ja leikkaus Kajaanissa, ompelu Virossa. Pehmeä Tencel-kangas on valmistettu Turkissa.

Valmistettu Suomessa & Virossa
Kangas valmistettu Turkissa

Koostumus ja hoito-ohjeet

  • 100 % Tencel lyocell-kuitua
  • pesu nurinpäin
  • pesu samanväristen kanssa
  • materiaalin paino 204 g / m^2

Tuotteen mittataulukko

7487XSSMLXLXXL
Rinnanympärys100106112118126130
Vyötärönympärys102108114120128130
Lantionympärys108114120139142146
Helmanympärys120128132146150158
Etupituus106107110110113114
Olka - vyön yläosa3738393940,541
Olka + hiha9 + 6310 + 6410 + 6410 + 6411 + 6612 + 66

Myymälät

Saatavuus
Varastossa

Tuote- ja kokovalikoima vaihtelee myymälöittäin. Voit tiedustella tuotteen saatavuutta puhelimitse tai sähköpostilla. Kajaanin tehtaanmyymälässä on saatavilla koko valikoima.

R-Collection Helsinki, Fredrikinkatu 34
040 483 5311 / freda@r-collection.com

R-Collection Tapiola, Kauppakeskus Ainoa, Espoo
040 194 4872 / tapiola@r-collection.com

Tämän tuotteen ostaneet ostivat myös…

Salla-fleecehuppari, oliivinvihreäSalla-fleecehuppari, oliivinvihreäSalla-fleecehuppari, oliivinvihreäSalla-fleecehuppari, oliivinvihreäSalla-fleecehuppari, oliivinvihreä
Kierrätysmateriaalia
Valmistettu Suomessa & Virossa

Salla-fleecehuppari, oliivinvihreä

Varastossa
139,00 €

Malli:

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Senni-collegepaita, sammalSenni-collegepaita, sammalSenni-collegepaita, sammal
Luomupuuvillaa
Valmistettu Suomessa & Virossa
Kangas valmistettu Turkissa

Senni-collegepaita, sammal

Varastossa
79,00 €

Malli:

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Elina-Tencel-paita, deniminsininenElina-Tencel-paita, deniminsininen
Valmistettu Suomessa & Virossa
Kangas valmistettu Turkissa

Elina-Tencel-paita, deniminsininen

Varastossa
129,00 €
1 väri

Malli:

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Naisten T-paita, tummansininenNaisten T-paita, tummansininenNaisten T-paita, tummansininen
Luomupuuvillaa
Valmistettu Suomessa & Virossa

Naisten T-paita, tummansininen

Varastossa
45,00 €

Malli:

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Pitkä anorakki, musteensininenPitkä anorakki, musteensininenPitkä anorakki, musteensininenPitkä anorakki, musteensininenPitkä anorakki, musteensininenPitkä anorakki, musteensininenPitkä anorakki, musteensininen
Luomupuuvillaa
Valmistettu Suomessa & Virossa
Vettä- ja likaahylkivä käsittely

Pitkä anorakki, musteensininen

Varastossa
199,00 €

Malli:

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Sari-puolipellavahame, mustaSari-puolipellavahame, mustaSari-puolipellavahame, musta
Valmistettu Suomessa & Virossa
Kangas valmistettu Turkissa

Sari-puolipellavahame, musta

Vaihtelee mallin mukaan
129,00 €

Malli:

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Linda-printtimekko, sininen Kukkaketo-printtiLinda-printtimekko, sininen Kukkaketo-printtiLinda-printtimekko, sininen Kukkaketo-printti
Luomupuuvillaa
Valmistettu Suomessa & Virossa
Kangas valmistettu Euroopassa

Linda-printtimekko, sininen Kukkaketo-printti

Varastossa
159,00 €

Malli:

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Pitkähihainen Tyyni-paita, hortensiaPitkähihainen Tyyni-paita, hortensiaPitkähihainen Tyyni-paita, hortensia
Luomupuuvillaa
Valmistettu Suomessa & Virossa

Pitkähihainen Tyyni-paita, hortensia

Varastossa
-30%
48,30 € 69,00 €

Malli:

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Maija-Tencel-paita, deniminsininen
Valmistettu Suomessa & Virossa
Kangas valmistettu Turkissa

Maija-Tencel-paita, deniminsininen

Varastossa
109,00 €
1 väri

Malli:

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Kira-Tencel-pusero, deniminsininen
Valmistettu Suomessa & Virossa
Kangas valmistettu Turkissa

Kira-Tencel-pusero, deniminsininen

Vaihtelee mallin mukaan
125,00 €
1 väri

Malli:

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Isla-Tencel-housut, deniminsininenIsla-Tencel-housut, deniminsininenIsla-Tencel-housut, deniminsininenIsla-Tencel-housut, deniminsininen
Valmistettu Suomessa & Virossa
Kangas valmistettu Turkissa

Isla-Tencel-housut, deniminsininen

Vaihtelee mallin mukaan
115,00 €
1 väri

Malli:

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Elina-printtipaita, sininen Kukkaketo-printtiElina-printtipaita, sininen Kukkaketo-printtiElina-printtipaita, sininen Kukkaketo-printtiElina-printtipaita, sininen Kukkaketo-printti
Luomupuuvillaa
Valmistettu Suomessa & Virossa
Kangas valmistettu Euroopassa

Elina-printtipaita, sininen Kukkaketo-printti

Varastossa
129,00 €

Malli:

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Tuotehaku

Suosituimmat haut

Ostoskorisi on tyhjä

Oma tili

Ostoskoriin käytetyt lahjakortit

Suodata tuotteita