Rinne-anorakki, kastanja

Tuotenumero: 4224677

269,00 €

Saatavuus
Vaihtelee mallin mukaan

Valitse koko

Malli:

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Anorakki unisex-mitoituksella. Lämmin tikattu vuori. Miehustan päällikangas puuvilla-elastaanisekoitetta, hihojen päällikangas ja anorakkitaskun läppä vakosamettia. Takissa on iso huppu, jossa kiristysnyöri. Edessä iso anorakkitasku ja kaksi viistoa sivutaskua. Taskuissa vetoketjukiinnitys. Raglanhihat, joissa painonapeilla säädettävät hiharannekkeet. Takin sivussa on vetoketju, joka helpottaa pukemista.

Tämä takki täyttää kansainvälisen Öko-Tex-standardi 100:n ehdot.

Valmistettu Suomessa ja Virossa; suunnittelu, kaavoitus, leikkaus ja brodeeraus Kajaanissa, ompelu Virossa. Puuvilla-elastaani-päällikangas on valmistettu Turkissa, hihojen ja rintataskun läpän vakosametti Ranskassa.

Luomupuuvillaa
Valmistettu Suomessa & Virossa

Koostumus ja hoito-ohjeet

  • 97 % luomupuuvillaa, 3 % elastaania
  • hihat 98 % puuvillaa, 2 % elastaania
  • tikkivuori 100 % polyesteriä
  • pesu nurinpäin

Tuotteen mittataulukko

4224XSSMLXLXXL
Rinnanympärys114120126132138144
Vyötärönympärys114120126132134142
Lantionympärys112116122128134140
Etupituus777982868689
Hiha788084878992
Hihan leveys kainalosta242628293032

Myymälät

Saatavuus
Vaihtelee mallin mukaan

Tuote- ja kokovalikoima vaihtelee myymälöittäin. Voit tiedustella tuotteen saatavuutta puhelimitse tai sähköpostilla. Kajaanin tehtaanmyymälässä on saatavilla koko valikoima.

R-Collection Helsinki, Fredrikinkatu 34
040 483 5311 / freda@r-collection.com

R-Collection Tapiola, Kauppakeskus Ainoa, Espoo
040 194 4872 / tapiola@r-collection.com

YKK-VETOKETJUT

Laadukkaat metalliset YKK-vetoketjut anorakin edessä sekä molemmilla puolilla olevissa sivutaskuissa.

100 % LUOMUPUUVILLAA

Kangas on käsitelty likaa ja vettä hylkiväksi. Tiiviin kudoksen ansiosta se pitää myös hyvin tuulta. Käsittely säilyttää kankaan luonnollisen pehmeyden ja hengittävyyden. Anorakkien luomupuuvillainen kangas on valmistettu Turkissa.

VÄLJÄ MITOITUS

Väljä unisex-mitoitus. Anorakin tilavassa hupussa sekä helmassa on puuvillaiset kiristysnyörit.

PAINONAPIT

Hihansuissa metalliset painonapit, joiden avulla voi säätää hihan kireyttä. Painonapeissa R-Collection Est 1978 -kaiverrus.

ÖKO-TEX

Anorakkituotteemme täyttävät kansainvälisen Öko-Tex-standardi 100:n ehdot. Värjäyksessä käytetään standardin mukaisia myrkyttömiä värejä.

VALMISTETTU SUOMESSA & VIROSSA

Anorakin suunnittelu, kaavoitus, kankaiden leikkaus ja hihalogon brodeeraus tehdään Suomessa, Kajaanissa. Valmiiksi tuotteeksi anorakki muodostuu Virossa, missä se ommellaan ja värjätään.

Tämän tuotteen ostaneet ostivat myös…

Suorat anorakkihousut, musta Suorat anorakkihousut, musta
Valmistettu Suomessa & Virossa
Vettä- ja likaahylkivä käsittely

Suorat anorakkihousut, musta

Varastossa
129,00 €

Malli:

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Varastossa

RC-merinovillasukat, musta RC-merinovillasukat, musta
Valmistettu Suomessa
Mulesing free

RC-merinovillasukat, musta

Varastossa
13,00 €

Malli:

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Helene-merinoneule, musta Helene-merinoneule, musta
Mulesing free

Helene-merinoneule, musta

Varastossa
139,00 €

Malli:

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Simo-merinopoolo, musta Simo-merinopoolo, musta
Mulesing free

Simo-merinopoolo, musta

Vaihtelee mallin mukaan
169,00 €

Malli:

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Klassikko-T-paita, kaarnanruskea Klassikko-T-paita, kaarnanruskea
Luomupuuvillaa
Valmistettu Suomessa & Virossa

Klassikko-T-paita, kaarnanruskea

Vaihtelee mallin mukaan
-30%
31,50 € 45,00 €

Malli:

Varastossa

Varastossa

Pitkähihainen T-paita, musta Pitkähihainen T-paita, musta
Valmistettu Suomessa & Virossa

Pitkähihainen T-paita, musta

Vaihtelee mallin mukaan
69,00 €

Malli:

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Maiju-collegepaita, koivu Maiju-collegepaita, koivu
Luomupuuvillaa
Valmistettu Suomessa & Virossa

Maiju-collegepaita, koivu

Varastossa
109,00 €

Malli:

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Talvikki-parka, unikonpunainen Talvikki-parka, unikonpunainen
Valmistettu Suomessa & Virossa

Talvikki-parka, unikonpunainen

Vaihtelee mallin mukaan
299,00 €

Malli:

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Senni-collegepaita, hortensia Senni-collegepaita, hortensia
Luomupuuvillaa
Valmistettu Suomessa & Virossa

Senni-collegepaita, hortensia

Vaihtelee mallin mukaan
79,00 €

Malli:

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Tuotehaku

Suosituimmat haut

Ostoskorisi on tyhjä

Oma tili

Ostoskoriin käytetyt lahjakortit

Suodata tuotteita