Puolanka-parka 3-in-1, musta

Tuotenumero: 2731165

439,00 €

Saatavuus
Vaihtelee mallin mukaan

Valitse koko

Malli:

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Naisten tekninen 3-in-1-parkatakki, jossa irrotettava pidempi kevytuntuvatakki. Vettähylkivää kuoritakkia ja lämmittävää kevytuntuvatakkia voit käyttää erikseen tai yhdistää ne vetoketjun avulla lämpimäksi talvitakiksi. Edessä vetoketju ja tuulilista painonapeilla. Huppu, jossa nyöri. Raglan-hihat ja hihansuissa resorirannekkeet. Vyötäröllä on kiristysnyöri. Vetoketjulliset etutaskut, rintatasku ja povitasku. Vasemmassa hihassa on R-brodeeraus. Kevytuntuvatakki on valmistettu RDS-untuvasta. 90 % untuvaa, 10 % höyhentä. Tuote on valmistettu Turkissa perheomisteisella pienellä ompelimolla, joka on erikoistunut talvitakkeihin.

Käytämme untuvatakeissamme ainoastaan Responsible Down Standard -sertifioitua untuvaa ja höyhentä. RDS on kansainvälinen ja riippumaton untuvan tuotantoa valvova organisaatio. RDS-untuva on ruokatuotannon sivutuotetta, untuvia ja höyheniä ei ole nypitty eläviltä linnuilta ja lintujen pakkosyöttäminen on kielletty. RDS valvoo, että lintuja kohdellaan inhimillisesti.

Kylmille keleille
Valmistettu Turkissa

Koostumus ja hoito-ohjeet

  • päällikangas 80 % polyesteriä, 20 % puuvillaa
  • kemiallinen pesu
  • vuori 100 % polyesteriä
  • kevytuntuvatakki 100 % polyesteriä, täyte 90 % untuvaa, 10 % höyhentä

Tuotteen mittataulukko

2731/ulkotakkiXSSMLXLXXL
Rinnanympärys110118124128130142
Vyötärönympärys110116122126128138
Lantionympärys114120126132134140
Helmanympärys123130136140144147
Etupituus959798100102103
Takapituus8183879396100
Hiha7376,578,5818586
Hihan leveys kainalosta22,52323,52426,527
Hihansuun leveys181921222425
2731/kevytuntuvatakkiXSSMLXLXXL
Rinnanympärys96106112120126130
Lantionympärys100108115122128132

Myymälät

Saatavuus
Vaihtelee mallin mukaan

Tuote- ja kokovalikoima vaihtelee myymälöittäin. Voit tiedustella tuotteen saatavuutta puhelimitse tai sähköpostilla. Kajaanin tehtaanmyymälässä on saatavilla koko valikoima.

R-Collection Helsinki, Fredrikinkatu 34
040 483 5311 / freda@r-collection.com

R-Collection Tapiola, Kauppakeskus Ainoa, Espoo
040 194 4872 / tapiola@r-collection.com

Tämän tuotteen ostaneet ostivat myös…

Viima-huivi, oranssi Viima-huivi, oranssi

Viima-huivi, oranssi

Varastossa
-50%
54,50 € 109,00 €
1 väri

Malli:

Varastossa

RC-merinovillasukat, musta RC-merinovillasukat, musta
Valmistettu Suomessa
Mulesing free

RC-merinovillasukat, musta

Varastossa
13,00 €

Malli:

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Saana-merinopipo, musta Saana-merinopipo, musta
Mulesing free

Saana-merinopipo, musta

Varastossa
59,00 €

Malli:

Varastossa

Collegehousut, savunharmaa Collegehousut, savunharmaa
Valmistettu Suomessa & Virossa

Collegehousut, savunharmaa

Varastossa
109,00 €

Malli:

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Anorakkihousut, musta Anorakkihousut, musta
Valmistettu Suomessa & Virossa
Vettä- ja likaahylkivä käsittely
Kangas valmistettu Turkissa

Anorakkihousut, musta

Varastossa
129,00 €

Malli:

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Paltamo-parka 3-in-1, musta Paltamo-parka 3-in-1, musta
Kylmille keleille
Valmistettu Turkissa

Paltamo-parka 3-in-1, musta

Vaihtelee mallin mukaan
439,00 €

Malli:

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Viima-merinokauluri, musta Viima-merinokauluri, musta
Mulesing free

Viima-merinokauluri, musta

Varastossa
79,00 €

Malli:

Varastossa

Viima-merinokauluri, unikonpunainen Viima-merinokauluri, unikonpunainen
Mulesing free

Viima-merinokauluri, unikonpunainen

Varastossa
-30%
55,30 € 79,00 €

Malli:

Varastossa

Arctic-parka, musta Arctic-parka, musta
Ylijäämäkangasta
Valmistettu Suomessa & Virossa
Kylmille keleille

Arctic-parka, musta

Varastossa
309,00 €

Malli:

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Kuurna-parka, musta Kuurna-parka, musta
Luomupuuvillaa
Valmistettu Suomessa & Virossa
Vettä- ja likaahylkivä käsittely
Kylmille keleille

Kuurna-parka, musta

Varastossa
329,00 €

Malli:

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Klassikkoparka, musta Klassikkoparka, musta
Luomupuuvillaa
Valmistettu Suomessa & Virossa
Vettä- ja likaahylkivä käsittely
Kangas valmistettu Euroopassa
Kangas valmistettu Turkissa

Klassikkoparka, musta

Varastossa
329,00 €

Malli:

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Kainuu-untuvatakki, musta Kainuu-untuvatakki, musta
Kylmille keleille
Valmistettu Turkissa
Kangas valmistettu Turkissa

Kainuu-untuvatakki, musta

Vaihtelee mallin mukaan
349,00 €

Malli:

Varastossa

Tuotehaku

Ostoskorisi on tyhjä

Oma tili

Ostoskoriin käytetyt lahjakortit

Suodata tuotteita