Puolanka-parka 3-in-1 musta

Tuotenumero: 2731165

439,00 €

Saatavuus
Vaihtelee mallin mukaan

Valitse koko

Malli:

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Naisten tekninen 3-in-1-parkatakki, jossa irrotettava pidempi kevytuntuvatakki. Vettähylkivää kuoritakkia ja lämmittävää kevytuntuvatakkia voit käyttää erikseen tai yhdistää ne vetoketjun avulla lämpimäksi talvitakiksi. Edessä vetoketju ja tuulilista painonapeilla. Huppu, jossa nyöri. Raglan-hihat ja hihansuissa resorirannekkeet. Vyötäröllä on kiristysnyöri. Vetoketjulliset etutaskut, rintatasku ja povitasku. Vasemmassa hihassa on R-brodeeraus. Kevytuntuvatakki on valmistettu RDS-untuvasta. 90 % untuvaa, 10 % höyhentä. Tuote on valmistettu Turkissa perheomisteisella pienellä ompelimolla, joka on erikoistunut talvitakkeihin.

Käytämme untuvatakeissamme ainoastaan Responsible Down Standard -sertifioitua untuvaa ja höyhentä. RDS on kansainvälinen ja riippumaton untuvan tuotantoa valvova organisaatio. RDS-untuva on ruokatuotannon sivutuotetta, untuvia ja höyheniä ei ole nypitty eläviltä linnuilta ja lintujen pakkosyöttäminen on kielletty. RDS valvoo, että lintuja kohdellaan inhimillisesti.

Koostumus ja hoito-ohjeet

  • päällikangas 80 % polyesteriä, 20 % puuvillaa
  • kemiallinen pesu
  • vuori 100 % polyesteriä
  • kevytuntuvatakki 100 % polyesteriä, täyte 90 % untuvaa, 10 % höyhentä

Tuotteen mittataulukko

2731/ulkotakkiXSSMLXLXXL
Rinnanympärys110118124128130142
Vyötärönympärys110116122126128138
Lantionympärys114120126132134140
Helmanympärys123130136140144147
Etupituus959798100102103
Takapituus8183879396100
Hiha7376,578,5818586
Hihan leveys kainalosta22,52323,52426,527
Hihansuun leveys181921222425
2731/kevytuntuvatakkiXSSMLXLXXL
Rinnanympärys96106112120126130
Lantionympärys100108115122128132

Tämän tuotteen ostaneet ostivat myös…

Viima-huivi oranssi Viima-huivi oranssi

Viima-huivi oranssi

Varastossa
-50%
54,50 € 109,00 €
1 väri

Malli:

Varastossa

Saana-merinopipo musta Saana-merinopipo musta
Mulesing free

Saana-merinopipo musta

Varastossa
59,00 €

Malli:

Varastossa

Anorakkihousut musta Anorakkihousut musta
Aquatx

Anorakkihousut musta

Varastossa
119,00 €

Malli:

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Paltamo-parka 3-in-1 musta Paltamo-parka 3-in-1 musta
Kylmille keleille

Paltamo-parka 3-in-1 musta

Vaihtelee mallin mukaan
439,00 €

Malli:

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Kuura-mohairpipo kaarnanruskea Kuura-mohairpipo kaarnanruskea
Mulesing free

Kuura-mohairpipo kaarnanruskea

Varastossa
75,00 €

Malli:

Varastossa

Tuotehaku

Ostoskorisi on tyhjä

Oma tili

Ostoskoriin käytetyt lahjakortit

Suodata tuotteita