SAMPLE SALE I 26.–27.4.2024 I Fredrikinkatu 34, Helsinki

Kuurna-parka, kaarnanruskea

Tuotenumero: 2732674

329,00 €

Saatavuus
Vaihtelee mallin mukaan

Valitse koko

Malli:

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Naisten lämmin parkatakki, jossa irrotettava teddylämpövuori. Irrotettavan vuorin takia takki on erittäin monikäyttöinen ja se soveltuu käytettäväksi syksystä kevääseen. Parkatakissa on polyesterivuori, hihoissa liukas pukemista helpottava topattu polyesterivuori sekä irroitettava teddylämpövuori, jossa kätevä vetoketjukiinnitys. Italialaiselle teddyvuorille suositellaan kuivapesua, takin voi pestä normaalisti 40:ssä asteessa. Takki on normaalimitoituksinen ja vyötäröllä on kiristysnyöri. Raglan-hihat ja hihansuissa miellyttävät puuvillaresorirannekkeet. Takissa on povitasku. Takin kangas luomupuuvillasekoitetta.

Kangas on käsitelty likaa ja vettä hylkiväksi. Tiiviin kudoksen ansiosta se pitää myös hyvin tuulta. Käsittely säilyttää kankaan luonnollisen pehmeyden ja hengittävyyden.

Anorakkituotteemme täyttävät kansainvälisen Öko-Tex-standardi 100:n ehdot.

Tuote on valmistettu Suomessa ja Virossa; suunnittelu, kaavoitus ja leikkaus Kajaanissa, ompelu Virossa. Kangas on peräisin Turkista.

Luomupuuvillaa
Valmistettu Suomessa & Virossa
Vettä- ja likaahylkivä käsittely
Kylmille keleille

Koostumus ja hoito-ohjeet

  • 97 % luomupuuvillaa, 3 % elastaania, vettä- ja likaahylkivä käsittely
  • vuori 51 % polyesteriä, 49 % elastomultiesteriä
  • takin pesu ja silitys nurinpäin
  • irtovuori irrotettava ennen pesua
  • Irtovuorin koostumus
  • 40 % puhdasta uutta villaa, 30 % polyesteriä, 30 % akryyliä
  • hihat 100 % polyesteriä
  • kuivapesu

Tuotteen mittataulukko

2732XSSMLXLXXL
Rinnanympärys116120128134142146
Vyötärönympärys114118124126136143
Lantionympärys118128134138145150
Helmanympärys126132136148150155
Etupituus96100103106108110
Hiha75,57981858587
Hihan leveys kainalosta2223,52526,52930
Vuorin hihan leveys kainalosta2222,524252627
Vuorin takapituus788287879090

Myymälät

Saatavuus
Vaihtelee mallin mukaan

Tuote- ja kokovalikoima vaihtelee myymälöittäin. Voit tiedustella tuotteen saatavuutta puhelimitse tai sähköpostilla. Kajaanin tehtaanmyymälässä on saatavilla koko valikoima.

R-Collection Helsinki, Fredrikinkatu 34
040 483 5311 / freda@r-collection.com

R-Collection Tapiola, Kauppakeskus Ainoa, Espoo
040 194 4872 / tapiola@r-collection.com

Tämän tuotteen ostaneet ostivat myös…

Laura-T-paita, kaarna Laura-T-paita, kaarna
Luomupuuvillaa
Valmistettu Suomessa & Virossa

Laura-T-paita, kaarna

Varastossa
49,00 €

Malli:

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Varastossa

RC-tennissukat, luonnonvalkoinen/punainen raita RC-tennissukat, luonnonvalkoinen/punainen raita
Valmistettu Suomessa
Luomupuuvillaa

RC-tennissukat, luonnonvalkoinen/punainen raita

Varastossa
12,00 €

Malli:

Varastossa

Varastossa

Varastossa

RC-tennissukat, lila/valkoinen raita RC-tennissukat, lila/valkoinen raita
Valmistettu Suomessa
Luomupuuvillaa

RC-tennissukat, lila/valkoinen raita

Varastossa
12,00 €

Malli:

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Kainuu-untuvatakki, oliivinvihreä Kainuu-untuvatakki, oliivinvihreä
Kylmille keleille

Kainuu-untuvatakki, oliivinvihreä

Vaihtelee mallin mukaan
349,00 €

Malli:

Varastossa

Kuhmo-untuvatakki, kaarnanruskea Kuhmo-untuvatakki, kaarnanruskea
Kylmille keleille

Kuhmo-untuvatakki, kaarnanruskea

Vaihtelee mallin mukaan
329,00 €

Malli:

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Kuurna-parka, oliivinvihreä Kuurna-parka, oliivinvihreä
Luomupuuvillaa
Valmistettu Suomessa & Virossa
Vettä- ja likaahylkivä käsittely
Kylmille keleille

Kuurna-parka, oliivinvihreä

Varastossa
329,00 €

Malli:

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Klassikkoparka, sammal Klassikkoparka, sammal
Luomupuuvillaa
Valmistettu Suomessa & Virossa
Vettä- ja likaahylkivä käsittely

Klassikkoparka, sammal

Vaihtelee mallin mukaan
329,00 €

Malli:

Varastossa

Varastossa

Suorat anorakkihousut, vaalea sammal Suorat anorakkihousut, vaalea sammal
Valmistettu Suomessa & Virossa
Vettä- ja likaahylkivä käsittely

Suorat anorakkihousut, vaalea sammal

Vaihtelee mallin mukaan
-30%
83,30 € 119,00 €

Malli:

Varastossa

Viima-merinokauluri, musta Viima-merinokauluri, musta
Mulesing free

Viima-merinokauluri, musta

Varastossa
79,00 €

Malli:

Varastossa

Naisten T-paita, kaarnanruskea Naisten T-paita, kaarnanruskea
Luomupuuvillaa
Valmistettu Suomessa & Virossa

Naisten T-paita, kaarnanruskea

Vaihtelee mallin mukaan
-30%
31,50 € 45,00 €

Malli:

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Rymättylä-pipo, koivu Rymättylä-pipo, koivu
Valmistettu Suomessa

Rymättylä-pipo, koivu

Varastossa
39,00 €

Malli:

Varastossa

Kent CP6-vaateharja, sapele-puu Kent CP6-vaateharja, sapele-puu

Kent CP6-vaateharja, sapele-puu

Varastossa
47,00 €
1 väri

Malli:

Varastossa

Tuotehaku

Suosituimmat haut

Ostoskorisi on tyhjä

Oma tili

Ostoskoriin käytetyt lahjakortit

Suodata tuotteita