Kuurna-parka kaarnanruskea

Tuotenumero: 2732674

329,00 €

Saatavuus
Varastossa

Valitse koko

Malli:

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Naisten lämmin parkatakki, jossa irrotettava teddylämpövuori. Irrotettavan vuorin takia takki on erittäin monikäyttöinen ja se soveltuu käytettäväksi syksystä kevääseen. Parkatakissa on polyesterivuori, hihoissa liukas pukemista helpottava topattu polyesterivuori sekä irroitettava teddylämpövuori, jossa kätevä vetoketjukiinnitys. Italialaiselle teddyvuorille suositellaan kuivapesua, takin voi pestä normaalisti 40:ssä asteessa. Takki on normaalimitoituksinen ja vyötäröllä on kiristysnyöri. Raglan-hihat ja hihansuissa miellyttävät puuvillaresorirannekkeet. Takissa on povitasku. Takin kangas luomupuuvillasekoitetta. Kankaassa on tuulta ja vettä hylkivä Aquatx-käsittely. Käsittely ei muuta kankaan luonnollisia ominaisuuksia, vaan säilyttää sen hengittävyyden ja pehmeyden. Anorakkituotteemme täyttävät kansainvälisen Öko-Tex-ympäristöstandardi 100:n ehdot. Tuote on valmistettu Suomessa ja Virossa. Kangas on peräisin Turkista.

Koostumus ja hoito-ohjeet

  • 97 % luomupuuvillaa, 3 % elastaania, aquatx-käsittely
  • vuori 51 % polyesteriä, 49 % elastomultiesteriä
  • takin pesu ja silitys nurinpäin
  • irtovuori irrotettava ennen pesua
  • Irtovuorin koostumus
  • 40 % puhdasta uutta villaa, 30 % polyesteriä, 30 % akryyliä
  • hihat 100 % polyesteriä
  • kuivapesu

Tuotteen mittataulukko

2732XSSMLXLXXL
Rinnanympärys116120128134142146
Vyötärönympärys114118124126136143
Lantionympärys126128134138145150
Helmanympärys124132136148150155
Etupituus96100103106108110
Hiha75,57981858587
Hihan leveys kainalosta2223,52526,52930
Vuorin hihan leveys kainalosta2222,524252627
Vuorin takapituus788287879090

Tämän tuotteen ostaneet ostivat myös…

Kainuu-untuvatakki oliivinvihreäKainuu-untuvatakki oliivinvihreäKainuu-untuvatakki oliivinvihreäKainuu-untuvatakki oliivinvihreäKainuu-untuvatakki oliivinvihreäKainuu-untuvatakki oliivinvihreäKainuu-untuvatakki oliivinvihreä
Kylmille keleille

Kainuu-untuvatakki oliivinvihreä

Varastossa
349,00 €

Malli:

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Pitkä anorakki kaarnanruskeaPitkä anorakki kaarnanruskeaPitkä anorakki kaarnanruskeaPitkä anorakki kaarnanruskeaPitkä anorakki kaarnanruskeaPitkä anorakki kaarnanruskea
Luomupuuvillaa
Aquatx

Pitkä anorakki kaarnanruskea

Vaihtelee mallin mukaan
189,00 €

Malli:

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Tuohi-takki mustaTuohi-takki mustaTuohi-takki mustaTuohi-takki musta
Kierrätysmateriaalia

Tuohi-takki musta

Loppuunmyyty
-50%
109,50 € 219,00 €
1 väri

Tuotehaku

Ostoskorisi on tyhjä

Oma tili

Ostoskoriin käytetyt lahjakortit

Suodata tuotteita