Kuurna-parka, oliivinvihreä

Tuotenumero: 2732568

329,00 €

Saatavuus
Vaihtelee mallin mukaan

Valitse koko

Malli:

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Naisten lämmin parkatakki, jossa irrotettava teddylämpövuori. Irrotettavan vuorin takia takki on erittäin monikäyttöinen ja se soveltuu käytettäväksi syksystä kevääseen. Parkatakissa on polyesterivuori, hihoissa liukas pukemista helpottava topattu polyesterivuori sekä irroitettava teddylämpövuori, jossa kätevä vetoketjukiinnitys. Italialaiselle teddyvuorille suositellaan kuivapesua, takin voi pestä normaalisti 40:ssä asteessa. Takki on normaalimitoituksinen ja vyötäröllä on kiristysnyöri. Raglan-hihat ja hihansuissa miellyttävät puuvillaresorirannekkeet. Takissa on povitasku. Takin kangas luomupuuvillasekoitetta.

Kangas on käsitelty likaa ja vettä hylkiväksi. Tiiviin kudoksen ansiosta se pitää myös hyvin tuulta. Käsittely säilyttää kankaan luonnollisen pehmeyden ja hengittävyyden.

Anorakkituotteemme täyttävät kansainvälisen Öko-Tex-standardi 100:n ehdot.

Tuote on valmistettu Suomessa ja Virossa; suunnittelu, kaavoitus ja leikkaus Kajaanissa, ompelu Virossa. Kangas on peräisin Turkista.

Luomupuuvillaa
Valmistettu Suomessa & Virossa
Vettä- ja likaahylkivä käsittely
Kylmille keleille

Koostumus ja hoito-ohjeet

  • 97 % luomupuuvillaa, 3 % elastaania, vettä- ja likaahylkivä käsittely
  • vuori 51 % polyesteriä, 49 % elastomultiesteriä
  • takin pesu ja silitys nurinpäin
  • irtovuori irrotettava ennen pesua
  • Irtovuorin koostumus
  • 40 % puhdasta uutta villaa, 30 % polyesteriä, 30 % akryyliä
  • hihat 100 % polyesteriä
  • kuivapesu

Tuotteen mittataulukko

2732XSSMLXLXXL
Rinnanympärys116120128134142146
Vyötärönympärys114118124126136143
Lantionympärys118128134138145150
Helmanympärys126132136148150155
Etupituus96100103106108110
Hiha75,57981858587
Hihan leveys kainalosta2223,52526,52930
Vuorin hihan leveys kainalosta2222,524252627
Vuorin takapituus788287879090

Myymälät

Saatavuus
Vaihtelee mallin mukaan

Tuote- ja kokovalikoima vaihtelee myymälöittäin. Voit tiedustella tuotteen saatavuutta puhelimitse tai sähköpostilla. Kajaanin tehtaanmyymälässä on saatavilla koko valikoima.

R-Collection Helsinki, Fredrikinkatu 34
040 483 5311 / freda@r-collection.com

R-Collection Tapiola, Kauppakeskus Ainoa, Espoo
040 194 4872 / tapiola@r-collection.com

Tämän tuotteen ostaneet ostivat myös…

RC-merinovillasukat, musta RC-merinovillasukat, musta
Valmistettu Suomessa
Mulesing free

RC-merinovillasukat, musta

Varastossa
13,00 €

Malli:

Varastossa

Varastossa

Varastossa

RC-merinovillasukat, kastanja RC-merinovillasukat, kastanja
Valmistettu Suomessa
Mulesing free

RC-merinovillasukat, kastanja

Varastossa
13,00 €

Malli:

Varastossa

Varastossa

Varastossa

RC-tennissukat, lila/valkoinen raita RC-tennissukat, lila/valkoinen raita
Valmistettu Suomessa
Luomupuuvillaa

RC-tennissukat, lila/valkoinen raita

Varastossa
12,00 €

Malli:

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Kuurna-parka, musta Kuurna-parka, musta
Luomupuuvillaa
Valmistettu Suomessa & Virossa
Vettä- ja likaahylkivä käsittely
Kylmille keleille

Kuurna-parka, musta

Varastossa
329,00 €

Malli:

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Anorakkihousut, musta Anorakkihousut, musta
Valmistettu Suomessa & Virossa
Vettä- ja likaahylkivä käsittely
Kangas valmistettu Turkissa

Anorakkihousut, musta

Varastossa
129,00 €

Malli:

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Meea-housut, musta Meea-housut, musta
Luomupuuvillaa
Valmistettu Suomessa & Virossa

Meea-housut, musta

Varastossa
129,00 €

Malli:

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Varastossa

RC-merinovillasukat, oliivinvihreä RC-merinovillasukat, oliivinvihreä
Valmistettu Suomessa
Mulesing free

RC-merinovillasukat, oliivinvihreä

Varastossa
13,00 €

Malli:

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Vintage-vetoketjuanorakki, omenanvihreä Vintage-vetoketjuanorakki, omenanvihreä
Valmistettu Suomessa & Virossa
Vettä- ja likaahylkivä käsittely

Vintage-vetoketjuanorakki, omenanvihreä

Vaihtelee mallin mukaan
109,00 €

Malli:

Varastossa

Pitkä anorakki, oliivinvihreä Pitkä anorakki, oliivinvihreä
Luomupuuvillaa
Valmistettu Suomessa & Virossa
Vettä- ja likaahylkivä käsittely

Pitkä anorakki, oliivinvihreä

Varastossa
199,00 €

Malli:

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Tennissukat R-logo, musta Tennissukat R-logo, musta
Valmistettu Suomessa

Tennissukat R-logo, musta

Varastossa
9,00 €
1 väri

Malli:

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Anne-takki, tapenadi Anne-takki, tapenadi
Valmistettu Suomessa & Virossa

Anne-takki, tapenadi

Vaihtelee mallin mukaan
-30%
188,30 € 269,00 €

Malli:

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Tikki-6-panel, musta Tikki-6-panel, musta
Kierrätysmateriaalia

Tikki-6-panel, musta

Varastossa
-50%
24,50 € 49,00 €

Malli:

Varastossa

Tuotehaku

Ostoskorisi on tyhjä

Oma tili

Ostoskoriin käytetyt lahjakortit

Suodata tuotteita