Kuurna-parka, oliivinvihreä

Tuotenumero: 2732568

329,00 €

Saatavuus
Varastossa

Valitse koko

Malli:

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Naisten lämmin parkatakki, jossa irrotettava teddylämpövuori. Irrotettavan vuorin takia takki on erittäin monikäyttöinen ja se soveltuu käytettäväksi syksystä kevääseen. Parkatakissa on polyesterivuori, hihoissa liukas pukemista helpottava topattu polyesterivuori sekä irroitettava teddylämpövuori, jossa kätevä vetoketjukiinnitys. Italialaiselle teddyvuorille suositellaan kuivapesua, takin voi pestä normaalisti 40:ssä asteessa. Takki on normaalimitoituksinen ja vyötäröllä on kiristysnyöri. Raglan-hihat ja hihansuissa miellyttävät puuvillaresorirannekkeet. Takissa on povitasku. Takin kangas luomupuuvillasekoitetta. Kankaassa on tuulta ja vettä hylkivä Aquatx-käsittely. Käsittely ei muuta kankaan luonnollisia ominaisuuksia, vaan säilyttää sen hengittävyyden ja pehmeyden. Anorakkituotteemme täyttävät kansainvälisen Öko-Tex-standardi 100:n ehdot. Tuote on valmistettu Suomessa ja Virossa. Kangas on peräisin Turkista.

Koostumus ja hoito-ohjeet

  • 97 % luomupuuvillaa, 3 % elastaania, aquatx-käsittely
  • vuori 51 % polyesteriä, 49 % elastomultiesteriä
  • takin pesu ja silitys nurinpäin
  • irtovuori irrotettava ennen pesua
  • Irtovuorin koostumus
  • 40 % puhdasta uutta villaa, 30 % polyesteriä, 30 % akryyliä
  • hihat 100 % polyesteriä
  • kuivapesu

Tuotteen mittataulukko

2732XSSMLXLXXL
Rinnanympärys116120128134142146
Vyötärönympärys114118124126136143
Lantionympärys126128134138145150
Helmanympärys124132136148150155
Etupituus96100103106108110
Hiha75,57981858587
Hihan leveys kainalosta2223,52526,52930
Vuorin hihan leveys kainalosta2222,524252627
Vuorin takapituus788287879090

Tämän tuotteen ostaneet ostivat myös…

RC-merinovillasukat, mustaRC-merinovillasukat, mustaRC-merinovillasukat, mustaRC-merinovillasukat, musta
Valmistettu Suomessa
Mulesing free

RC-merinovillasukat, musta

Vaihtelee mallin mukaan
13,00 €

Malli:

Varastossa

Varastossa

Kuurna-parka, mustaKuurna-parka, mustaKuurna-parka, mustaKuurna-parka, musta
Luomupuuvillaa
Aquatx

Kuurna-parka, musta

Varastossa
329,00 €

Malli:

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Milja-kietaisupaita, valkoinenMilja-kietaisupaita, valkoinenMilja-kietaisupaita, valkoinenMilja-kietaisupaita, valkoinen

Milja-kietaisupaita, valkoinen

Vaihtelee mallin mukaan
-50%
64,50 € 129,00 €
1 väri

Malli:

Varastossa

Varastossa

Vimpeli-haalarit, mustaVimpeli-haalarit, mustaVimpeli-haalarit, mustaVimpeli-haalarit, mustaVimpeli-haalarit, mustaVimpeli-haalarit, mustaVimpeli-haalarit, musta

Vimpeli-haalarit, musta

Vaihtelee mallin mukaan
229,00 €
1 väri

Malli:

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Vintage-vetoketjuanorakki, omenanvihreä
Aquatx

Vintage-vetoketjuanorakki, omenanvihreä

Vaihtelee mallin mukaan
109,00 €

Malli:

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Pitkä anorakki, oliivinvihreäPitkä anorakki, oliivinvihreäPitkä anorakki, oliivinvihreäPitkä anorakki, oliivinvihreäPitkä anorakki, oliivinvihreäPitkä anorakki, oliivinvihreä
Aquatx

Pitkä anorakki, oliivinvihreä

Varastossa
189,00 €

Malli:

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Anorakkihousut, oliivinvihreäAnorakkihousut, oliivinvihreäAnorakkihousut, oliivinvihreäAnorakkihousut, oliivinvihreäAnorakkihousut, oliivinvihreäAnorakkihousut, oliivinvihreäAnorakkihousut, oliivinvihreäAnorakkihousut, oliivinvihreä
Aquatx

Anorakkihousut, oliivinvihreä

Varastossa
119,00 €

Malli:

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Ebba-merinohousut, mustaEbba-merinohousut, mustaEbba-merinohousut, mustaEbba-merinohousut, mustaEbba-merinohousut, mustaEbba-merinohousut, mustaEbba-merinohousut, mustaEbba-merinohousut, musta
Mulesing free

Ebba-merinohousut, musta

Varastossa
189,00 €
1 väri

Malli:

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Puolanka-parka 3-in-1, oliivinvihreäPuolanka-parka 3-in-1, oliivinvihreäPuolanka-parka 3-in-1, oliivinvihreäPuolanka-parka 3-in-1, oliivinvihreäPuolanka-parka 3-in-1, oliivinvihreäPuolanka-parka 3-in-1, oliivinvihreäPuolanka-parka 3-in-1, oliivinvihreäPuolanka-parka 3-in-1, oliivinvihreäPuolanka-parka 3-in-1, oliivinvihreäPuolanka-parka 3-in-1, oliivinvihreäPuolanka-parka 3-in-1, oliivinvihreäPuolanka-parka 3-in-1, oliivinvihreä
Kylmille keleille

Puolanka-parka 3-in-1, oliivinvihreä

Varastossa
439,00 €

Malli:

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Naisten T-paita, oliivinvihreäNaisten T-paita, oliivinvihreäNaisten T-paita, oliivinvihreäNaisten T-paita, oliivinvihreä
Luomupuuvillaa
Valmistettu Suomessa & Virossa

Naisten T-paita, oliivinvihreä

Varastossa
45,00 €

Malli:

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Naisten T-paita, valkoinenNaisten T-paita, valkoinenNaisten T-paita, valkoinenNaisten T-paita, valkoinenNaisten T-paita, valkoinen
Luomupuuvillaa
Valmistettu Suomessa & Virossa

Naisten T-paita, valkoinen

Varastossa
45,00 €

Malli:

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Vintage-vetoketjuanorakki, musta
Aquatx

Vintage-vetoketjuanorakki, musta

Varastossa
109,00 €

Malli:

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Tuotehaku

Ostoskorisi on tyhjä

Oma tili

Ostoskoriin käytetyt lahjakortit

Suodata tuotteita