Janita-ruutumekko kaakao ruutu

Tuotenumero: 78028811

159,00 €

Saatavuus
Varastossa

Valitse koko

Malli:

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Pitkä hihaton mekko. Edessä ja takana V-uurros. Rento A-linjainen malli ja helmassa leveä röyhelö. Sivusaumataskut.

Tämä mekko täyttää kansainvälisen Öko-Tex-ympäristöstandardi 100:n ehdot. Värjäyksessä käytetään standardin mukaisia myrkyttömiä värejä. Tuote on valmistettu Suomessa ja Virossa; suunnittelu, kaavoitus ja leikkaus Suomessa, ompelu Virossa. Luomupuuvilla-pellavasekoite on peräisin Portugalista.

Koostumus ja hoito-ohjeet

  • 55 % luomupuuvillaa, 45 % pellavaa
  • pesu ja silitys nurinpäin
  • saattaa kutistua 3-5 %
  • materiaalin paino 133 g / m^2

Tuotteen mittataulukko

7802XSSMLXLXXL
Rinnanympärys94100106112120126
Vyötärönympärys108114120124134142
Lantionympärys120128134140146154
Helmanympärys210216218224236242
Etupituus120122123125127127
Olka44,54,555,56

Tämän tuotteen ostaneet ostivat myös…

Mimosa-haalarit syreeniMimosa-haalarit syreeniMimosa-haalarit syreeniMimosa-haalarit syreeni

Mimosa-haalarit syreeni

Varastossa
149,00 €

Malli:

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Susu-ruutuhame syreeni ruutuSusu-ruutuhame syreeni ruutuSusu-ruutuhame syreeni ruutuSusu-ruutuhame syreeni ruutuSusu-ruutuhame syreeni ruutuSusu-ruutuhame syreeni ruutu

Susu-ruutuhame syreeni ruutu

Varastossa
119,00 €
1 väri

Malli:

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Kaisa-pellavamekko koivuKaisa-pellavamekko koivuKaisa-pellavamekko koivuKaisa-pellavamekko koivuKaisa-pellavamekko koivu

Kaisa-pellavamekko koivu

Varastossa
149,00 €

Malli:

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Sonja-silkkihame tomaattiSonja-silkkihame tomaattiSonja-silkkihame tomaattiSonja-silkkihame tomaatti

Sonja-silkkihame tomaatti

Varastossa
-50%
84,50 € 169,00 €
1 väri

Malli:

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Susu-pellavahame kaakaoSusu-pellavahame kaakaoSusu-pellavahame kaakaoSusu-pellavahame kaakaoSusu-pellavahame kaakao

Susu-pellavahame kaakao

Varastossa
119,00 €

Malli:

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Milla-slipoveri koivuMilla-slipoveri koivuMilla-slipoveri koivuMilla-slipoveri koivuMilla-slipoveri koivu

Milla-slipoveri koivu

Varastossa
139,00 €

Malli:

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Janita-pellavamekko syreeniJanita-pellavamekko syreeniJanita-pellavamekko syreeniJanita-pellavamekko syreeniJanita-pellavamekko syreeni

Janita-pellavamekko syreeni

Varastossa
159,00 €

Malli:

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Tuotehaku

Ostoskorisi on tyhjä

Oma tili

Ostoskoriin käytetyt lahjakortit

Suodata tuotteita