Janita-ruutumekko kaakao ruutu

Tuotenumero: 78028811

159,00 €

Saatavuus
Varastossa

Valitse koko

Malli:

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Pitkä hihaton mekko. Edessä ja takana V-uurros. Rento A-linjainen malli ja helmassa leveä röyhelö. Sivusaumataskut.

Tämä mekko täyttää kansainvälisen Öko-Tex-ympäristöstandardi 100:n ehdot. Värjäyksessä käytetään standardin mukaisia myrkyttömiä värejä. Tuote on valmistettu Suomessa ja Virossa; suunnittelu, kaavoitus ja leikkaus Suomessa, ompelu Virossa. Luomupuuvilla-pellavasekoite on peräisin Portugalista.

Koostumus ja hoito-ohjeet

  • 55 % luomupuuvillaa, 45 % pellavaa
  • pesu ja silitys nurinpäin
  • saattaa kutistua 3-5 %
  • materiaalin paino 133 g / m^2

Tuotteen mittataulukko

7802XSSMLXLXXL
Rinnanympärys94100106112120126
Vyötärönympärys108114120124134142
Lantionympärys120128134140146154
Helmanympärys210216218224236242
Etupituus120122123125127127
Olka44,54,555,56

Tämän tuotteen ostaneet ostivat myös…

Mimosa-haalarit syreeniMimosa-haalarit syreeniMimosa-haalarit syreeniMimosa-haalarit syreeni

Mimosa-haalarit syreeni

Vaihtelee mallin mukaan
-50%
74,50 € 149,00 €
1 väri

Malli:

Varastossa

Susu-ruutuhame syreeni ruutuSusu-ruutuhame syreeni ruutuSusu-ruutuhame syreeni ruutuSusu-ruutuhame syreeni ruutuSusu-ruutuhame syreeni ruutuSusu-ruutuhame syreeni ruutu
Luomupuuvillaa

Susu-ruutuhame syreeni ruutu

Vaihtelee mallin mukaan
119,00 €
1 väri

Malli:

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Lilja-pellavaculottesit oliivinvihreäLilja-pellavaculottesit oliivinvihreäLilja-pellavaculottesit oliivinvihreä

Lilja-pellavaculottesit oliivinvihreä

Vaihtelee mallin mukaan
-50%
59,50 € 119,00 €

Malli:

Varastossa

Kaisa-pellavamekko koivuKaisa-pellavamekko koivuKaisa-pellavamekko koivuKaisa-pellavamekko koivuKaisa-pellavamekko koivu

Kaisa-pellavamekko koivu

Vaihtelee mallin mukaan
-30%
104,30 € 149,00 €
1 väri

Malli:

Varastossa

Essi-silkki-T-paita syreeniEssi-silkki-T-paita syreeniEssi-silkki-T-paita syreeni

Essi-silkki-T-paita syreeni

Varastossa
119,00 €

Malli:

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Iiris-paita kaakao ruutuIiris-paita kaakao ruutuIiris-paita kaakao ruutuIiris-paita kaakao ruutu
Luomupuuvillaa

Iiris-paita kaakao ruutu

Vaihtelee mallin mukaan
-50%
59,50 € 119,00 €

Malli:

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Sonja-silkkihame tomaattiSonja-silkkihame tomaattiSonja-silkkihame tomaattiSonja-silkkihame tomaatti

Sonja-silkkihame tomaatti

Vaihtelee mallin mukaan
-50%
84,50 € 169,00 €
1 väri

Malli:

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Susu-pellavahame kaakaoSusu-pellavahame kaakaoSusu-pellavahame kaakaoSusu-pellavahame kaakaoSusu-pellavahame kaakao

Susu-pellavahame kaakao

Vaihtelee mallin mukaan
119,00 €

Malli:

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Kaisa-ruutumekko syreeni ruutuKaisa-ruutumekko syreeni ruutuKaisa-ruutumekko syreeni ruutu
Luomupuuvillaa

Kaisa-ruutumekko syreeni ruutu

Varastossa
149,00 €
1 väri

Malli:

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Siina-housut kaakaoSiina-housut kaakaoSiina-housut kaakao
Luomupuuvillaa

Siina-housut kaakao

Varastossa
99,00 €

Malli:

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Janita-pellavamekko syreeniJanita-pellavamekko syreeniJanita-pellavamekko syreeniJanita-pellavamekko syreeniJanita-pellavamekko syreeni

Janita-pellavamekko syreeni

Vaihtelee mallin mukaan
-50%
79,50 € 159,00 €

Malli:

Varastossa

Lilja-pellavaculottesit kaakaoLilja-pellavaculottesit kaakaoLilja-pellavaculottesit kaakaoLilja-pellavaculottesit kaakao

Lilja-pellavaculottesit kaakao

Vaihtelee mallin mukaan
-50%
59,50 € 119,00 €

Malli:

Varastossa

Tuotehaku

Ostoskorisi on tyhjä

Oma tili

Ostoskoriin käytetyt lahjakortit

Suodata tuotteita