SAMPLE SALE I 26.–27.4.2024 I Fredrikinkatu 34, Helsinki

Janita-ruutumekko, kaakao ruutu

Tuotenumero: 78028811

159,00 €

Saatavuus
Varastossa

Valitse koko

Malli:

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Pitkä hihaton mekko. Edessä ja takana V-uurros. Rento A-linjainen malli ja helmassa leveä röyhelö. Sivusaumataskut.

Tämä mekko täyttää kansainvälisen Öko-Tex-standardi 100:n ehdot. Värjäyksessä käytetään standardin mukaisia myrkyttömiä värejä. Tuote on valmistettu Suomessa ja Virossa; suunnittelu, kaavoitus ja leikkaus Suomessa, ompelu Virossa. Luomupuuvilla-pellavasekoite on peräisin Portugalista.

Luomupuuvillaa

Koostumus ja hoito-ohjeet

  • 55 % luomupuuvillaa, 45 % pellavaa
  • pesu ja silitys nurinpäin
  • saattaa kutistua 3-5 %
  • materiaalin paino 133 g / m^2

Tuotteen mittataulukko

7802XSSMLXLXXL
Rinnanympärys94100106112120126
Vyötärönympärys108114120124134142
Lantionympärys120128134140146154
Helmanympärys210216218224236242
Etupituus120122123125127127
Olka44,54,555,56

Myymälät

Saatavuus
Varastossa

Tuote- ja kokovalikoima vaihtelee myymälöittäin. Voit tiedustella tuotteen saatavuutta puhelimitse tai sähköpostilla. Kajaanin tehtaanmyymälässä on saatavilla koko valikoima.

R-Collection Helsinki, Fredrikinkatu 34
040 483 5311 / freda@r-collection.com

R-Collection Tapiola, Kauppakeskus Ainoa, Espoo
040 194 4872 / tapiola@r-collection.com

Tämän tuotteen ostaneet ostivat myös…

Susu-ruutuhame, syreeni ruutuSusu-ruutuhame, syreeni ruutuSusu-ruutuhame, syreeni ruutuSusu-ruutuhame, syreeni ruutuSusu-ruutuhame, syreeni ruutuSusu-ruutuhame, syreeni ruutu
Luomupuuvillaa

Susu-ruutuhame, syreeni ruutu

Vaihtelee mallin mukaan
-30%
83,30 € 119,00 €
1 väri

Malli:

Varastossa

Varastossa

Tikki-6-panel, koivu
Kierrätysmateriaalia

Tikki-6-panel, koivu

Varastossa
-50%
24,50 € 49,00 €

Malli:

Varastossa

Essi-silkki-T-paita, syreeniEssi-silkki-T-paita, syreeniEssi-silkki-T-paita, syreeni

Essi-silkki-T-paita, syreeni

Vaihtelee mallin mukaan
-50%
59,50 € 119,00 €

Malli:

Varastossa

Susu-hame, mustaSusu-hame, mustaSusu-hame, mustaSusu-hame, musta

Susu-hame, musta

Vaihtelee mallin mukaan
-30%
83,30 € 119,00 €
1 väri

Malli:

Varastossa

Lasten vetoketjuanorakki, havunvihreä
Valmistettu Suomessa & Virossa
Vettä- ja likaahylkivä käsittely

Lasten vetoketjuanorakki, havunvihreä

Vaihtelee mallin mukaan
-30%
62,30 € 89,00 €

Malli:

Varastossa

Varastossa

Lasten anorakkihousut, havunvihreä
Luomupuuvillaa
Valmistettu Suomessa & Virossa
Vettä- ja likaahylkivä käsittely

Lasten anorakkihousut, havunvihreä

Vaihtelee mallin mukaan
-30%
48,30 € 69,00 €

Malli:

Varastossa

Lola-paita, syreeniLola-paita, syreeniLola-paita, syreeniLola-paita, syreeni

Lola-paita, syreeni

Vaihtelee mallin mukaan
-30%
69,30 € 99,00 €

Malli:

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Aili-pusero, mustaAili-pusero, musta

Aili-pusero, musta

Varastossa
109,00 €

Malli:

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Kapeat collegehousut, oliivinvihreäKapeat collegehousut, oliivinvihreäKapeat collegehousut, oliivinvihreäKapeat collegehousut, oliivinvihreä
Luomupuuvillaa
Valmistettu Suomessa & Virossa

Kapeat collegehousut, oliivinvihreä

Vaihtelee mallin mukaan
-30%
76,30 € 109,00 €

Malli:

Varastossa

Collegeshortsit, syreeniCollegeshortsit, syreeni
Valmistettu Suomessa & Virossa

Collegeshortsit, syreeni

Vaihtelee mallin mukaan
-30%
48,30 € 69,00 €

Malli:

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Elisa-kietaisumekko, pastellinkeltainenElisa-kietaisumekko, pastellinkeltainen

Elisa-kietaisumekko, pastellinkeltainen

Varastossa
139,00 €
1 väri

Malli:

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Kaisa-ruutumekko, syreeni ruutuKaisa-ruutumekko, syreeni ruutuKaisa-ruutumekko, syreeni ruutu
Luomupuuvillaa

Kaisa-ruutumekko, syreeni ruutu

Vaihtelee mallin mukaan
-30%
104,30 € 149,00 €
1 väri

Malli:

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Tuotehaku

Suosituimmat haut

Ostoskorisi on tyhjä

Oma tili

Ostoskoriin käytetyt lahjakortit

Suodata tuotteita