Kuurna-parka, musta

Tuotenumero: 2732165

329,00 €

Saatavuus
Varastossa

Valitse koko

Malli:

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Naisten lämmin parkatakki, jossa irrotettava teddylämpövuori. Irrotettavan vuorin takia takki on erittäin monikäyttöinen ja se soveltuu käytettäväksi syksystä kevääseen. Parkatakissa on polyesterivuori, hihoissa liukas pukemista helpottava topattu polyesterivuori sekä irroitettava teddylämpövuori, jossa kätevä vetoketjukiinnitys. Italialaiselle teddyvuorille suositellaan kuivapesua, takin voi pestä normaalisti 40:ssä asteessa. Takki on normaalimitoituksinen ja vyötäröllä on kiristysnyöri. Raglan-hihat ja hihansuissa miellyttävät puuvillaresorirannekkeet. Takissa on povitasku. Takin kangas luomupuuvillasekoitetta.

Kangas on käsitelty likaa ja vettä hylkiväksi. Tiiviin kudoksen ansiosta se pitää myös hyvin tuulta. Käsittely säilyttää kankaan luonnollisen pehmeyden ja hengittävyyden.

Anorakkituotteemme täyttävät kansainvälisen Öko-Tex-standardi 100:n ehdot.

Tuote on valmistettu Suomessa ja Virossa; suunnittelu, kaavoitus ja leikkaus Kajaanissa, ompelu Virossa. Kangas on peräisin Turkista.

Luomupuuvillaa
Valmistettu Suomessa & Virossa
Vettä- ja likaahylkivä käsittely
Kylmille keleille

Koostumus ja hoito-ohjeet

  • 97 % luomupuuvillaa, 3 % elastaania, vettä- ja likaahylkivä käsittely
  • vuori 51 % polyesteriä, 49 % elastomultiesteriä
  • takin pesu ja silitys nurinpäin
  • irtovuori irrotettava ennen pesua
  • Irtovuorin koostumus
  • 40 % puhdasta uutta villaa, 30 % polyesteriä, 30 % akryyliä
  • hihat 100 % polyesteriä
  • kuivapesu

Tuotteen mittataulukko

2732XSSMLXLXXL
Rinnanympärys116120128134142146
Vyötärönympärys114118124126136143
Lantionympärys118128134138145150
Helmanympärys126132136148150155
Etupituus96100103106108110
Hiha75,57981858587
Hihan leveys kainalosta2223,52526,52930
Vuorin hihan leveys kainalosta2222,524252627
Vuorin takapituus788287879090

Myymälät

Saatavuus
Varastossa

Tuote- ja kokovalikoima vaihtelee myymälöittäin. Voit tiedustella tuotteen saatavuutta puhelimitse tai sähköpostilla. Kajaanin tehtaanmyymälässä on saatavilla koko valikoima.

R-Collection Helsinki, Fredrikinkatu 34
040 483 5311 / freda@r-collection.com

R-Collection Tapiola, Kauppakeskus Ainoa, Espoo
040 194 4872 / tapiola@r-collection.com

Tämän tuotteen ostaneet ostivat myös…

RC-merinovillasukat, musta RC-merinovillasukat, musta
Valmistettu Suomessa
Mulesing free

RC-merinovillasukat, musta

Varastossa
13,00 €

Malli:

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Anorakki, punainen Anorakki, punainen
Luomupuuvillaa
Valmistettu Suomessa & Virossa
Vettä- ja likaahylkivä käsittely

Anorakki, punainen

Varastossa
169,00 €

Malli:

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Kainuu-untuvatakki, oliivinvihreä Kainuu-untuvatakki, oliivinvihreä
Kylmille keleille

Kainuu-untuvatakki, oliivinvihreä

Vaihtelee mallin mukaan
349,00 €

Malli:

Varastossa

Lasten anorakki, musteensininen Lasten anorakki, musteensininen
Valmistettu Suomessa & Virossa
Vettä- ja likaahylkivä käsittely

Lasten anorakki, musteensininen

Varastossa
89,00 €

Malli:

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Suorat anorakkihousut, musta Suorat anorakkihousut, musta
Valmistettu Suomessa & Virossa
Vettä- ja likaahylkivä käsittely
Kangas valmistettu Turkissa

Suorat anorakkihousut, musta

Varastossa
129,00 €

Malli:

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Kapeat collegehousut, savunharmaa Kapeat collegehousut, savunharmaa
Valmistettu Suomessa & Virossa

Kapeat collegehousut, savunharmaa

Varastossa
109,00 €

Malli:

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Kuura-mohairpipo, unikonpunainen Kuura-mohairpipo, unikonpunainen
Mulesing free

Kuura-mohairpipo, unikonpunainen

Varastossa
-30%
48,30 € 69,00 €
1 väri

Malli:

Varastossa

Kainuu-untuvatakki, musta Kainuu-untuvatakki, musta
Kylmille keleille

Kainuu-untuvatakki, musta

Vaihtelee mallin mukaan
349,00 €

Malli:

Varastossa

Arctic-parka, musta Arctic-parka, musta
Ylijäämäkangasta
Valmistettu Suomessa & Virossa
Kylmille keleille

Arctic-parka, musta

Varastossa
309,00 €

Malli:

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Vintage-vetoketjuanorakki, tumma violetti Vintage-vetoketjuanorakki, tumma violetti
Valmistettu Suomessa & Virossa
Vettä- ja likaahylkivä käsittely

Vintage-vetoketjuanorakki, tumma violetti

Vaihtelee mallin mukaan
109,00 €

Malli:

Varastossa

Puolanka-parka 3-in-1, musta Puolanka-parka 3-in-1, musta
Kylmille keleille

Puolanka-parka 3-in-1, musta

Vaihtelee mallin mukaan
439,00 €

Malli:

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Roosa-merinopooloneule, musta Roosa-merinopooloneule, musta
Mulesing free

Roosa-merinopooloneule, musta

Varastossa
119,00 €

Malli:

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Tuotehaku

Suosituimmat haut

Ostoskorisi on tyhjä

Oma tili

Ostoskoriin käytetyt lahjakortit

Suodata tuotteita