-20%

Puolanka-parka 3-in-1, oliivinvihreä

Tuotenumero: 2731568

351,20 € 439,00 €

Saatavuus
Vaihtelee mallin mukaan

Valitse koko

Malli:

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Naisten tekninen 3-in-1-parkatakki, jossa irrotettava pidempi kevytuntuvatakki. Vettähylkivää kuoritakkia ja lämmittävää kevytuntuvatakkia voit käyttää erikseen tai yhdistää ne vetoketjun avulla lämpimäksi talvitakiksi. Edessä vetoketju ja tuulilista painonapeilla. Huppu, jossa nyöri. Raglan-hihat ja hihansuissa resorirannekkeet. Vyötäröllä on kiristysnyöri. Vetoketjulliset etutaskut, rintatasku ja povitasku. Vasemmassa hihassa on R-brodeeraus. Kevytuntuvatakki on valmistettu RDS-untuvasta. 90 % untuvaa, 10 % höyhentä. Tuote on valmistettu Turkissa perheomisteisella pienellä ompelimolla, joka on erikoistunut talvitakkeihin.

Käytämme untuvatakeissamme ainoastaan Responsible Down Standard -sertifioitua untuvaa ja höyhentä. RDS on kansainvälinen ja riippumaton untuvan tuotantoa valvova organisaatio. RDS-untuva on ruokatuotannon sivutuotetta, untuvia ja höyheniä ei ole nypitty eläviltä linnuilta ja lintujen pakkosyöttäminen on kielletty. RDS valvoo, että lintuja kohdellaan inhimillisesti.

Koostumus ja hoito-ohjeet

  • päällikangas 80 % polyesteriä, 20 % puuvillaa
  • kemiallinen pesu
  • vuori 100 % polyesteriä
  • kevytuntuvatakki 100 % polyesteriä, täyte 90 % untuvaa, 10 % höyhentä

Tuotteen mittataulukko

2731/ulkotakkiXSSMLXLXXL
Rinnanympärys110118124128130142
Vyötärönympärys110116122126128138
Lantionympärys114120126132134140
Helmanympärys123130136140144147
Etupituus959798100102103
Takapituus8183879396100
Hiha7376,578,5818586
Hihan leveys kainalosta22,52323,52426,527
Hihansuun leveys181921222425
2731/kevytuntuvatakkiXSSMLXLXXL
Rinnanympärys96106112120126130
Lantionympärys100108115122128132

Myymälät

Saatavuus
Vaihtelee mallin mukaan

Tuote- ja kokovalikoima vaihtelee myymälöittäin. Voit tiedustella tuotteen saatavuutta puhelimitse tai sähköpostilla. Kajaanin tehtaanmyymälässä on saatavilla koko valikoima.

R-Collection Helsinki, Fredrikinkatu 34
040 483 5311 / freda@r-collection.com

Tämän tuotteen ostaneet ostivat myös…

RC-merinovillasukat, musta RC-merinovillasukat, musta
Valmistettu Suomessa
Mulesing free

RC-merinovillasukat, musta

Varastossa
13,00 €

Malli:

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Kainuu-untuvatakki, oliivinvihreä Kainuu-untuvatakki, oliivinvihreä
Kylmille keleille

Kainuu-untuvatakki, oliivinvihreä

Vaihtelee mallin mukaan
-20%
279,20 € 349,00 €

Malli:

Varastossa

Alina-pellavapaita, koivu Alina-pellavapaita, koivu

Alina-pellavapaita, koivu

Vaihtelee mallin mukaan
119,00 €

Malli:

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Suorat anorakkihousut, musta Suorat anorakkihousut, musta
Valmistettu Suomessa & Virossa
Vettä- ja likaahylkivä käsittely

Suorat anorakkihousut, musta

Varastossa
129,00 €

Malli:

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Unto-collegepaita, musta Unto-collegepaita, musta
Luomupuuvillaa
Valmistettu Suomessa & Virossa

Unto-collegepaita, musta

Vaihtelee mallin mukaan
99,00 €

Malli:

Varastossa

Varastossa

Viima-merinokauluri, musta Viima-merinokauluri, musta
Mulesing free

Viima-merinokauluri, musta

Varastossa
79,00 €

Malli:

Varastossa

Pitkä anorakki, sammal Pitkä anorakki, sammal
Luomupuuvillaa
Valmistettu Suomessa & Virossa
Vettä- ja likaahylkivä käsittely

Pitkä anorakki, sammal

Varastossa
199,00 €

Malli:

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Rokua-6-panel, oliivinvihreä Rokua-6-panel, oliivinvihreä

Rokua-6-panel, oliivinvihreä

Varastossa
42,00 €

Malli:

Varastossa

Rokua-6-panel, koivu Rokua-6-panel, koivu

Rokua-6-panel, koivu

Varastossa
42,00 €

Malli:

Varastossa

Collegehousut, grafiitinharmaa Collegehousut, grafiitinharmaa
Valmistettu Suomessa & Virossa

Collegehousut, grafiitinharmaa

Vaihtelee mallin mukaan
109,00 €

Malli:

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Kirsikka-villasekoitemekko, musta Kirsikka-villasekoitemekko, musta

Kirsikka-villasekoitemekko, musta

Vaihtelee mallin mukaan
ALE
118,30 €

Malli:

Varastossa

Naisten T-paita, kaarnanruskea Naisten T-paita, kaarnanruskea
Luomupuuvillaa
Valmistettu Suomessa & Virossa

Naisten T-paita, kaarnanruskea

Vaihtelee mallin mukaan
45,00 €

Malli:

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Tuotehaku

Suosituimmat haut

Ostoskorisi on tyhjä

Oma tili

Ostoskoriin käytetyt lahjakortit

Suodata tuotteita