Puolanka-parka 3-in-1 oliivinvihreä

Tuotenumero: 2731568

439,00 €

Saatavuus
Varastossa

Valitse koko

Malli:

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Naisten tekninen 3-in-1-parkatakki, jossa irrotettava pidempi kevytuntuvatakki. Vettähylkivää kuoritakkia ja lämmittävää kevytuntuvatakkia voit käyttää erikseen tai yhdistää ne vetoketjun avulla lämpimäksi talvitakiksi. Edessä vetoketju ja tuulilista painonapeilla. Huppu, jossa nyöri. Raglan-hihat ja hihansuissa resorirannekkeet. Vyötäröllä on kiristysnyöri. Vetoketjulliset etutaskut, rintatasku ja povitasku. Vasemmassa hihassa on R-brodeeraus. Kevytuntuvatakki on valmistettu RDS-untuvasta. 90 % untuvaa, 10 % höyhentä. Tuote on valmistettu Turkissa perheomisteisella pienellä ompelimolla, joka on erikoistunut talvitakkeihin.

Käytämme untuvatakeissamme ainoastaan Responsible Down Standard -sertifioitua untuvaa ja höyhentä. RDS on kansainvälinen ja riippumaton untuvan tuotantoa valvoa organisaatio. RDS-untuva on ruokatuotannon sivutuotetta, untuvia ja höyheniä ei ole nypitty eläviltä linnuilta ja lintujen pakkosyöttäminen on kielletty. RDS valvoo, että lintuja kohdellaan inhimillisesti.

Koostumus ja hoito-ohjeet

  • päällikangas 80 % polyesteriä, 20 % puuvillaa
  • kemiallinen pesu
  • vuori 100 % polyesteriä
  • kevytuntuvatakki 100 % polyesteriä, täyte 90 % untuvaa, 10 % höyhentä

Tuotteen mittataulukko

2731/ulkotakkiXSSMLXLXXL
Rinnanympärys110118124128130142
Vyötärönympärys110116122126128138
Lantionympärys114120126132134140
Helmanympärys123130136140144147
Etupituus959798100102103
Takapituus8183879396100
Hiha7376,578,5818586
Hihan leveys kainalosta22,52323,52426,527
Hihansuun leveys181921222425
2731/kevytuntuvatakkiXSSMLXLXXL
Rinnanympärys96106112120126130
Lantionympärys100108115122128132

Tämän tuotteen ostaneet ostivat myös…

RC-merinovillasukat tummanvihreäRC-merinovillasukat tummanvihreäRC-merinovillasukat tummanvihreäRC-merinovillasukat tummanvihreä
Valmistettu Suomessa
Mulesing free

RC-merinovillasukat tummanvihreä

Varastossa
13,00 €

Malli:

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Kainuu-untuvatakki oliivinvihreäKainuu-untuvatakki oliivinvihreäKainuu-untuvatakki oliivinvihreäKainuu-untuvatakki oliivinvihreäKainuu-untuvatakki oliivinvihreäKainuu-untuvatakki oliivinvihreäKainuu-untuvatakki oliivinvihreä
Kylmille keleille

Kainuu-untuvatakki oliivinvihreä

Varastossa
349,00 €

Malli:

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Suorat anorakkihousut mustaSuorat anorakkihousut mustaSuorat anorakkihousut mustaSuorat anorakkihousut mustaSuorat anorakkihousut musta
Aquatx

Suorat anorakkihousut musta

Varastossa
119,00 €

Malli:

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Naisten T-paita oliivinvihreäNaisten T-paita oliivinvihreäNaisten T-paita oliivinvihreäNaisten T-paita oliivinvihreä
Luomupuuvillaa
Valmistettu Suomessa & Virossa

Naisten T-paita oliivinvihreä

Varastossa
45,00 €

Malli:

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Naisten pitkähihainen T-paita mustaNaisten pitkähihainen T-paita mustaNaisten pitkähihainen T-paita mustaNaisten pitkähihainen T-paita musta

Naisten pitkähihainen T-paita musta

Vaihtelee mallin mukaan
-50%
24,50 € 49,00 €

Malli:

Varastossa

Unto-collegepaita mustaUnto-collegepaita mustaUnto-collegepaita mustaUnto-collegepaita musta

Unto-collegepaita musta

Varastossa
99,00 €

Malli:

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Pitkä anorakki sammalPitkä anorakki sammalPitkä anorakki sammalPitkä anorakki sammalPitkä anorakki sammalPitkä anorakki sammal
Aquatx

Pitkä anorakki sammal

Varastossa
189,00 €

Malli:

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Varastossa

RC-merinovillasukat mustaRC-merinovillasukat mustaRC-merinovillasukat mustaRC-merinovillasukat musta
Valmistettu Suomessa
Mulesing free

RC-merinovillasukat musta

Vaihtelee mallin mukaan
13,00 €

Malli:

Varastossa

Varastossa

Collegehousut grafiitinharmaaCollegehousut grafiitinharmaaCollegehousut grafiitinharmaa

Collegehousut grafiitinharmaa

Varastossa
109,00 €

Malli:

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Kirsikka-villasekoitemekko mustaKirsikka-villasekoitemekko mustaKirsikka-villasekoitemekko mustaKirsikka-villasekoitemekko mustaKirsikka-villasekoitemekko musta

Kirsikka-villasekoitemekko musta

Vaihtelee mallin mukaan
169,00 €

Malli:

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Vetoketjuanorakki sammalVetoketjuanorakki sammalVetoketjuanorakki sammalVetoketjuanorakki sammalVetoketjuanorakki sammal
Aquatx

Vetoketjuanorakki sammal

Varastossa
159,00 €

Malli:

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Katja-vakosamettihame oliivinvihreäKatja-vakosamettihame oliivinvihreäKatja-vakosamettihame oliivinvihreäKatja-vakosamettihame oliivinvihreä

Katja-vakosamettihame oliivinvihreä

Varastossa
129,00 €

Malli:

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Tuotehaku

Ostoskorisi on tyhjä

Oma tili

Ostoskoriin käytetyt lahjakortit

Suodata tuotteita