Puolanka-parka 3-in-1, oliivinvihreä

Tuotenumero: 2731568

439,00 €

Saatavuus
Varastossa

Valitse koko

Malli:

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Naisten tekninen 3-in-1-parkatakki, jossa irrotettava pidempi kevytuntuvatakki. Vettähylkivää kuoritakkia ja lämmittävää kevytuntuvatakkia voit käyttää erikseen tai yhdistää ne vetoketjun avulla lämpimäksi talvitakiksi. Edessä vetoketju ja tuulilista painonapeilla. Huppu, jossa nyöri. Raglan-hihat ja hihansuissa resorirannekkeet. Vyötäröllä on kiristysnyöri. Vetoketjulliset etutaskut, rintatasku ja povitasku. Vasemmassa hihassa on R-brodeeraus. Kevytuntuvatakki on valmistettu RDS-untuvasta. 90 % untuvaa, 10 % höyhentä. Tuote on valmistettu Turkissa perheomisteisella pienellä ompelimolla, joka on erikoistunut talvitakkeihin.

Käytämme untuvatakeissamme ainoastaan Responsible Down Standard -sertifioitua untuvaa ja höyhentä. RDS on kansainvälinen ja riippumaton untuvan tuotantoa valvova organisaatio. RDS-untuva on ruokatuotannon sivutuotetta, untuvia ja höyheniä ei ole nypitty eläviltä linnuilta ja lintujen pakkosyöttäminen on kielletty. RDS valvoo, että lintuja kohdellaan inhimillisesti.

Koostumus ja hoito-ohjeet

  • päällikangas 80 % polyesteriä, 20 % puuvillaa
  • kemiallinen pesu
  • vuori 100 % polyesteriä
  • kevytuntuvatakki 100 % polyesteriä, täyte 90 % untuvaa, 10 % höyhentä

Tuotteen mittataulukko

2731/ulkotakkiXSSMLXLXXL
Rinnanympärys110118124128130142
Vyötärönympärys110116122126128138
Lantionympärys114120126132134140
Helmanympärys123130136140144147
Etupituus959798100102103
Takapituus8183879396100
Hiha7376,578,5818586
Hihan leveys kainalosta22,52323,52426,527
Hihansuun leveys181921222425
2731/kevytuntuvatakkiXSSMLXLXXL
Rinnanympärys96106112120126130
Lantionympärys100108115122128132

Tämän tuotteen ostaneet ostivat myös…

RC-merinovillasukat, tummanvihreäRC-merinovillasukat, tummanvihreäRC-merinovillasukat, tummanvihreäRC-merinovillasukat, tummanvihreä
Valmistettu Suomessa
Mulesing free

RC-merinovillasukat, tummanvihreä

Vaihtelee mallin mukaan
13,00 €

Malli:

Varastossa

Varastossa

Lasten city-collegepaita, savunharmaa / valkoinen HelsinkiLasten city-collegepaita, savunharmaa / valkoinen Helsinki
Valmistettu Suomessa & Virossa

Lasten city-collegepaita, savunharmaa / valkoinen Helsinki

Varastossa
-50%
39,50 € 79,00 €

Malli:

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Suorat anorakkihousut, mustaSuorat anorakkihousut, mustaSuorat anorakkihousut, mustaSuorat anorakkihousut, mustaSuorat anorakkihousut, musta
Aquatx

Suorat anorakkihousut, musta

Varastossa
119,00 €

Malli:

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Naisten T-paita, oliivinvihreäNaisten T-paita, oliivinvihreäNaisten T-paita, oliivinvihreäNaisten T-paita, oliivinvihreä
Luomupuuvillaa
Valmistettu Suomessa & Virossa

Naisten T-paita, oliivinvihreä

Varastossa
45,00 €

Malli:

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Unto-collegepaita, mustaUnto-collegepaita, mustaUnto-collegepaita, mustaUnto-collegepaita, musta
Luomupuuvillaa
Valmistettu Suomessa & Virossa

Unto-collegepaita, musta

Varastossa
99,00 €

Malli:

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Viima-merinokauluri, mustaViima-merinokauluri, mustaViima-merinokauluri, mustaViima-merinokauluri, musta
Mulesing free

Viima-merinokauluri, musta

Varastossa
69,00 €

Malli:

Varastossa

Pitkä anorakki, sammalPitkä anorakki, sammalPitkä anorakki, sammalPitkä anorakki, sammalPitkä anorakki, sammalPitkä anorakki, sammal
Aquatx

Pitkä anorakki, sammal

Varastossa
189,00 €

Malli:

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Varastossa

RC-merinovillasukat, mustaRC-merinovillasukat, mustaRC-merinovillasukat, mustaRC-merinovillasukat, musta
Valmistettu Suomessa
Mulesing free

RC-merinovillasukat, musta

Vaihtelee mallin mukaan
13,00 €

Malli:

Varastossa

Varastossa

Kainuu-untuvatakki, oliivinvihreäKainuu-untuvatakki, oliivinvihreäKainuu-untuvatakki, oliivinvihreäKainuu-untuvatakki, oliivinvihreäKainuu-untuvatakki, oliivinvihreäKainuu-untuvatakki, oliivinvihreäKainuu-untuvatakki, oliivinvihreä
Kylmille keleille

Kainuu-untuvatakki, oliivinvihreä

Vaihtelee mallin mukaan
349,00 €

Malli:

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Anorakkihousut, oliivinvihreäAnorakkihousut, oliivinvihreäAnorakkihousut, oliivinvihreäAnorakkihousut, oliivinvihreäAnorakkihousut, oliivinvihreäAnorakkihousut, oliivinvihreäAnorakkihousut, oliivinvihreäAnorakkihousut, oliivinvihreä
Aquatx

Anorakkihousut, oliivinvihreä

Varastossa
119,00 €

Malli:

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Ebba-merinohousut, mustaEbba-merinohousut, mustaEbba-merinohousut, mustaEbba-merinohousut, mustaEbba-merinohousut, mustaEbba-merinohousut, mustaEbba-merinohousut, mustaEbba-merinohousut, musta
Mulesing free

Ebba-merinohousut, musta

Varastossa
189,00 €
1 väri

Malli:

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Kuurna-parka, oliivinvihreäKuurna-parka, oliivinvihreäKuurna-parka, oliivinvihreäKuurna-parka, oliivinvihreäKuurna-parka, oliivinvihreä
Luomupuuvillaa
Aquatx

Kuurna-parka, oliivinvihreä

Varastossa
329,00 €

Malli:

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Varastossa

Tuotehaku

Ostoskorisi on tyhjä

Oma tili

Ostoskoriin käytetyt lahjakortit

Suodata tuotteita